ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Suarez hat-trickom donio pobjedu Barceloni

Nedjelja, 25. listopada 2015. 20:23 Napisao/la  SC

Utakmice 9. kola:  Barcelona - Eibar 3:1, Atletico Madrid - Valencia 2:1

Barcelona se lako obračunala sa Eibarom. Završilo je 3:1, a hat-trick djelo je Luisa Suareza. Zanimljivo, Eibar je poveo u 10. minuti, no domaća se "špina" otvorila u 21. minuti. Suarez je dodao još dva pogotka u 48 i 85. minuti na asistencije Neymara. Domaći su od 83. minute igrali sa igračem manje nakon isključenja Mascerana. Rakitić je igrao cijelu utakmicu.

Barcelona se ovom pobjedom izjednačila na vrhu sa Realom iz madrida, obje momčadi imaju po 21 bod.

BARCELONA: Alba, Alves, Bartra (56 Mathieu), Bravo, Busquets, Mascherano, Neymar, Pique, Rakitić, Ramirez (56 El Haddadi)

EIBAR: Baston, Capa, Dos Santos, Escalante, Garcia (46 Israfilov), keko, Inui (79 Berjon), Junca, Pantić, Riesgo, Verdi (54 Enrich)

Atletico Madrid u posljednjoj je utakmici svladao Valenciju 2:1. Već u 5. minuti vratar Valencie Domenech zaustavio je sjajnom obranom udarac Kokea iz blizine.

U 32. minuti Atletico je poveo golom Martineza koji je iskoristio pogrešku gostujuće obrane. Osam minuta kasnije već je 2:0. Ferreira je pobjegao gostujućoj obrani i pogodio donji lijevi kut Domenechova gola.

U 72. minuti Godin ruši Manzana, a sudac dosuđuje jedanaetserac za Valenciu. Siguran izvođač  bio je Paco.

Utakmice 9. kola: Levante - Real Sociedad 0:4 (Vela 8, Agirretxe 35, Illarramendi 82, Vela 84), Las Palmas - Villarreal 0:0, Barcelona - Eibar 3:1 (Suarez 21, 48, 85/ Baston 10), Atletico Madrid - Valencia 2:1 (Martinez 32, Ferreira 40/ Paco 72-11m)