NJEMAČKO PRVENSTVO

Bayern utrpao devet komada HSV-u

Subota, 30. ožujka 2013. 20:56 Napisao/la  SC

Rezultat 27. kola: Bayern - HSV 9:2. Mario Mandžukić s klupe je odgledao golijadu

Nogometaši Bayerna pobijedili su s nevjerojatnih 9:2 momčad HSV-a u dvobojima 27. kola njemačke Bundeslige. Posebno je nadahnut bio Claudio Pizarro koji je, inače, tek treći napadač iza Marija Mandžukića i Marija Gomeza. U subotu je zaigrao od prve minute i zaključio dvoboj s četiri pogotka i dvije asistencije! Pizarro sada na kontu ima 164 gola u povijesti Bundeslige i samo su devetorica igrača ispred njega.

Arjen Robben je zabio dva pogotka HSV-u, a po jedan su dodali Xherdan Shaqiri, Bastian Schweinsteiger i Franck Ribery kojem je to bio jubilarni 50. bundesligaški gol u 150. nastupu. Mario Mandžukić nije dobio priliku sudjelovati u potapanju Hamburžana, svih je 90 minuta ostao na klupi.

U redovima gostiju, koji su ovim izjednačili najgori poraz u povijesti, 80 minuta odigrao je Milan Badelj. Ivan Santini odigrao je posljednjih pet minuta za Freiburg, dok je Mateo Pavlović svih 90 minuta ostao na klupi Werdera.

Rezultati 27. kola: Bayern - HSV 9:2 (Shaqiri 5, Schweinsteiger 19, Pizarro 30, 45, 53, 68, Robben 33, 54, Ribery 76/Bruma 75, Westermann 86), Augsburg - Hannover 0:2 (Rausch 61, 90), Schalke - Hoffenheim 3:0 (Höger 71, Raffael 79, Pukki 83), Mainz - Werder 1:1 (Szalai 1/Hunt 69), Fortuna - Bayer 1:4 (Schwaab 41-ag/Kießling 22 - 11m, 88, Schürrle 62, 84), Freiburg - Borussia (M) 2:0 (Kruse 69, 90), Stuttgart - Borussia Dortmund 1:2 (Maxim 63/Piszczek 29, Lewandowski 82)