Bundesliga: Thomas Tuchel debitirao pobjedom, Bayern opet na vrhu ljestvice

Subota, 01. travnja 2023. 17:34 Napisao/la  SC
Thomas Tuchel

Thomas Tuchel debitirao je na klupi Bayern pobjedom u derbiju kola, a moguće i prvenstva.

Bayern se nadmoćno obračunao s Borrusijom Dortmund na Allianz Areni, gosti su ublažili poraz dvama pogocima u završnici utakmice.

Vratio se Bayern pobjedom na čelo ljestvice, a Tuchel u njemački nogomet.

Težak domaći poraz doživjela je momčad Red Bull Leipziga od Mainza, Joško Gvardiol igrao je do 71. minute.

Josip Juranović nije igrao za Union Berlin u uvjerljivoj domaćoj pobjedi protiv Stuttgarta, pobjednik je odlučen u drugih 45 minuta.

Ovom pobjedom Berlinčani su došli na samo bod zaostatka Bayernu i dva boda zaostatka za liderom iz Dortmunda.

Augsburg je imao pobjedu u rukama do same završnice susreta protiv Wolfsburga, tragičar domaće momčadi u prvom dijelu bio je Arnold, koji je postigao autogol, pa onda promašio i kazneni udarac, no domaća momčad, koju trenira nekadašnji hrvatski izbornik Niko Kovač, uspjela je izbjeći poraz pogotkom Nmecha u šestoj minuti sudačke nadoknade vremena.

Dion Drena Beljo odigrao je 88 minuta za goste.

Utakmice 26. kola: Freiburg – Hertha 1:1 (Grifo 52, Ngankam 77), RB Leipzig – Mainz 0:3 (Ingvartsen 9, Ajorque 57, Kohr 68), Schalke 04 – Bajer Leverkusen 0:2 (Frimpong 50, Wirtz 61), Union Berlin – Stuttgart 3:0 (Becker 51, Behrens 67, Haraguchi 68-ag), Wolfsburg – Augsburg 2:2 (Wldschmidt 85, Nmecha 90+6/Arnold 2-ag, Berisha 32), Bayern - Bourussia Dortmund 4:2 (Kobel 13-ag, Muller 18, 23, Coman 51/Can 72-11m, Malen 90)