Bundesliga: Kramarić pogotkom ublažio poraz, Pjaca igrao za Schalke, a Jedvaj za Leverkusen

Subota, 17. veljače 2018. 17:30 Napisao/la  SC
Andrej Kramarić (Hoffenheim)

Andrej Kramarić ublažio je pogotkom poraz od Schalkea za koji je Marko Pjaca igrao od 75. minute.

Kramarić je ušao u seriju pogodaka i postao standardni prvotimac.

Nogometaši Bayerna tek su u 91. minuti uspjeli osigurati pobjedu nad Wolfsburgom zahvaljujući pogotku sa bijele točke Roberta Lewandowskog.

Didavi je u 8. minuti doveo Wolfsburg u vodstvo, nakon što je na asistenciju Mallia loptu glavom poslao u mrežu.

Priliku za izjednačenje Bayern je imao tek u 55. minuti kada je Steffen grubo startao, a sudac Stegemann pokazao na bijelu točku.

No, Robbenov udarac zaustavio je vratar Casteels.

Robben se djelomično iskupio sjajnom asistencijom u 64. minuti koju je u pogodak glavom pretvorio Sandro Wagner.

Stegemann je još jednom pokazao na bijelu točku u 90. minuti nakon što je Itter povlačio jednog gostujućeg igrača za dres.

Lewandowski je bio precizan sa bijele točke i donio novu pobjedu Bayernu.

Josip Brekalo nije bio ni na klupi domaće momčadi.

Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio Hamburg s 2:1, a prvi bundesligaški nastup nakon svibnja prošle godine zabilježio je Tin Jedvaj, koji je na desnom boku odigrao svih 90 minuta.

Apotekari su poveli u 40. minuti kada je nesmotrenost domaće obrane iskoristio Leon Bailey. Na 2:0 povećao je Havertz u 50. minuti.

Smanjenje zaostatka Hamburgu u 70. minuti donio je Hahn, ali Leverkusen je uspio sačuvati prednost do kraja.

Koln i Hannover su remizirali s 1:1, a svih 90 minuta u dresu Hannovera upisao je Elez, koji je u 50. minuti dobio i žuti karton. D

omaćini su poveli u 30. minuti golom Osaka, ali sedam minuta kasnije konačan rezultat postavlja Fullkrug.

Freiburg je s 1:0 golom Petersena iz jedanaesterca pobijedio Werder, a u 88. minuti je Haberer promašio kazneni udarac.

Utakmice 23. kola: Schalke - Hoffenheim 2:1  (Kehrer 11, Embolo 28/Kramarić 78),   Koln - Hannover 1:1 (Osako 30/ Fullkrug 37), Freiburg - Werder 1:0 (Petersen 24-11m), HSV - Bayer Leverkusen 1:2 (Hahn 70/ Bailey 40, Havertz 50), Wolfsburg - Bayern 1:2 (Didavi 8/ Wagner 64, Lewandowski 90+1-11m)

Poredak: Bayern 59, Leverkusen 38, RB Leipzig 38, (22), Borussia D. (22), Schalke 37, Eintracht 36 (22)...