Bundesliga: Borussia preuzela vrh, Bayern uvjerljivo poražen na gostovanju kod Mainza

Subota, 22. travnja 2023. 17:28 Napisao/la  SC
Slavlje nogometaša Mainza

Nogometaši Bayerna doživjeli su neugodan poraz na gostovanju kod Mainza, Bavarci su poveli preko Manea u 29. minuti, ali u završnici utakmice domaćini su došli do bodova itekako vrijednih u bobri za izlazak na europsku scenu.

Josip Stanišić odigrao je svih 90 minuta za momčad Bayerna.

Kiks Bayerna iskoristila je Borussia Dortmund, momčad Edina Terzića na domaćem je terenu uvjerljivo svladala Eintracht i preuzela lidersku ulogu.

Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta u domaćem porazu Hoffenheima od Koelna.

Utakmice 29. kola: Bochum – Wolfsburg 1:5 (Brochinski 69/Svanberg 10, 56, Kaminski 21, Wimmer 33, Waldschmidt 77), Hertha – Werder 2:4 (Ngankam 68, Lukabakio 77/Ducksch 6, 27, 51, Weiser 63), Hoffenheim – Koeln 1:3 (Dolberg 90+4/Kainz 18, Seike 39, Ghielmann 90+2), Mainz – Bayern 3:1 Ajorque 65, Barreiro 73, Martin 79/Mane 29), Borussia Dortmund - Eintracht 4:0 (Bellingham 19, Malen 24, 66, Hummels 41)