Bundesliga: Bayer nanio prvi poraz sezone Bayernu, Mario Mandžukić opet strijelac

Nedjelja, 28. listopada 2012. 19:26 Napisao/la  SC

Utakmice 9. kola: Stuttgart - Eintracht 2:1 (Gentner 7, Ibišević 84/Meier 67), Bayern - Bayer Leverkusen 1:2 (Mandžukić 77/Kiesling 42, Boateng 87-ag), Hannover - Borussia M. 2:3 (Schlaudraff 49, Diouf 53/Dominguez 70, Brouwers 77, Arango 79)

BUNDESLIGA

BAYERN - BAYER 1:2

Alianz Arena. Gledatelja: 60.000

Sudac: Florian Meyer (Berlin)

Strijelci: 0:1 Kiesling (42), 1:1 Mandžukić (77), 1:2 Boateng (87-ag)

Žuti kartoni: Mandžukić, Dante, Shaqiri (Bayern), Carvajal (Bayer)

BAYERN: Neuer, Lahm, Boateng, Dante, Badstuber (46 Shaqiri), Luiz Gustavo (59 Robben), Schweinsteiger (74 Pizarro), Müller, Kroos, Alaba, Mandžukić

BAYER: Leno, Carvajal, Wollscheid, Toprak, Hosogai, Rolfes, Bender, Reinartz, Castro (90 Friedrich), Schürrle (70 Hegerle), Kiesling (84 Sam)

Nogometaši Bayerna doživjeli su u svojoj Alianz Areni prvi poraz sezone. Bavarce je u derbiju 9. kola porazio Bayer iz Leverkusena, koji je do velike pobjede stigao tri minute prije kraja kada je Boateng nesretno u vlastitu mrežu skrenuo pokušaj Sama.

Apotekari su poveli preko Kieslinga tri minute prije odlaska na odmor, da bi Bavarcima izjednačenje donio hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić osmim golom sezone u 77. minuti. Domaćin je mogao i do izjednačenja u posljednjim trenucima, ali je Pizarrov pokušaj glavom odsjeo na prečki.

Utakmice 9. kola: Stuttgart - Eintracht 2:1 (Gentner 7, Ibišević 84/Meier 67), Bayern - Bayer Leverkusen 1:2 (Mandžukić 77/Kiesling 42, Boateng 87-ag), Hannover - Borussia M. 2:3 (Schlaudraff 49, Diouf 53/Dominguez 70, Brouwers 77, Arango 79)