Dinamo protiv Fenerbahčea odigrao najbolju europsku utakmicu

Četvrtak, 20. rujna 2018. 22:57 Napisao/la  SC

Europska liga, Skupina D, 1. kolo: Dinamo - Fenerbahče 2:0, Spartak Trnava - Anderlecht 1:0. Strijelci Šunjić, Olmo i Hajrović dvaput

Nogometaši Dinama odigrali su najbolju europsku utakmicu ove sezone, u prvom kolu uvjerljivo su pobijedili (4:1) momčad Fenerbahčea.

Dojam da su igrači dvostruko skuplje momčadi prekomotno ušli u utakmicu ne umanjuje vrijednost pobjede aktualnog hrvatskog prvaka.

Dinamo je prema prikazanoj igri i stvorenim prilikama zaslužio još uvjerljiviju pobjedu, gosti mogu biti zadovoljni konačnim rezultatom.

U 26. minuti u gužvi nakon ubačaja iz kuta, Gavranović je idealno odigrao povratnu loptu za Šunjića, koji sa 15 metara pogađa zdesna pogađa suprotni kut - 1:0.

U 27. minuti Garvanović je na desnoj strani kaznenog prostora znalački primio loptu u lucidno priograo Hajrovića, koji se ubacio iza leđa braniča gostiju i loptu plasirao u mrežu - 2:0.

Dinamo do odmora anije realizirao dvije velike prilike.

U 36. minuti pogriješila je zadnja linija turske obrane, Olmo je proigrao osamljenog Gavranovića na vrhu kaznenog prostora, napadač Dinama spetljao se u primanju.

U 37. minuti nakon ubačaja iz kuta Dilaver je glavom loptu skrenuo u vratnicu, u gužvi Gavranović i Stojanović nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu.

Šok početkom drugoga dijela!

U 47. minuti Neustadter je glavom na drugoj vratnici loptu skrenuo u mrežu nakon ubačaja iz kuta - 2:1.

Dinamova obrana primila je jeftin pogodak, koji nije izazvao nervozu.

Naprotiv, nastavila se modra rapsodija.

U 57. minuti Olmo je iskoristio nesporazum turskih braniča, prošao lijevom stranom, Hajrović je ostao sam ispred praznih vratiju i lagano poentirao 3:1.

Pogodak je psihološki dotukao tursku momčad, koja je pokazivala naznake povratka u utakmicu.

U 60. minuti na kraju povezane akcije po desnoj strani, Stojanović je proigrao Olma, koji udarcem zdesna pogađa suprotni kut - 4:1.

Turski igrači počeli su izgledati izgubljeno u vremenu i prostoru.

U jeku pritiska u 62. minuti Šunjić je sa 17 metara poslao loptu u kut, vratar Tekin skrenuo je loptu u gredu.

Do kraja utakmice Gavranović nije uspio kazniti Tekinovo pogrešno istrčavanje nakon ubačaja iz kuta, mirno je primio loptu, ali je previše čekao.

Slimani je u 84. minuti zamalo kaznio neforsiranu Theophileovu pogrešku, Livaković je sjajno blokirao napadača gostiju.

Bila je to najbolja prilika gostiju na utakmici.

DINAMO: Livaković, Rrahmani, Theophile, Dilaver, Stojanović, Gojak, Šunjić, Hajrović (81 Doumbia), Olmo, Oršić (76 Kadzior), Gavranović (85 Budimir)

FENERBAHČE: Tekin, Koybasi, Reyes, Neustadter, Ozbayrakli, Elmas, Topal, Chahechouhe (64 Alici), Benzia (65 Jailson), Potuk (80 Slimani), Frey

Spartak Trnava pobijedio je Anderlecht pogotkom Oraveca (79).

Filip Dangubić sjedio je na klupu Spartaka.

Europska liga, Skupina D, 1. kolo: Dinamo - Fenerbahče 2:0 (Šunjić 16, Hajrović 27, 57, Olmo 60/Neustadter 47), Spartak Trnava - Anderlecht 1:0 (Oravec 79)