Europska liga: Osijek poražen u Gradskom vrtu, Austria stekla prednost uoči uzvrata u Beču

Četvrtak, 17. kolovoza 2017. 22:41 Napisao/la  SC

Prva utakmica play-offa Europske lige: Osijek - Austria Wien 1:2

Nogometaši Osijeka poraženi su u prvoj utakmici play-offa Europske lige, bečka Austria prva je ove sezone uspjela pobijediti Osijek u Gradskom vrtu gdje su igrali PSV, Dinamo, Rijeka...

Osječni su brzo izveli prekid, Ejupi je pobjegao obrani gostiju, snažnim udarcem zatresao mrežu i doveo Osijek u vodstvo.

U 19. minuti Šorša je zaustavljen  prekršajem u kaznenom protoru, Barišić u 20. minuti s bijele točke pogodio stativu.

U 26. minuti Monschein je pobjegao desnom stranom i s vrha kaznenog prostora poslao loptu u suprotnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu - 1:1.

U prvom dijelu gosti su ostvarili veliku premoć u posjedu lopte, zbog čak 64 posto lopte u nogama gostiju igra Osijeka nije izgledala bezopasno. Naprotiv, Osijek je okomitom igrom zadavao dosta problema gostima.

U 60. minuti Holzhauser je iz slobodnog udarca doveo goste u vodstvo, dvije minute kasnije Austria je propustila veliku priliku  steći veću prednost.

Nakon toga Osijek je preuzeo inicijativu, stvorila je domaća momčad kroz pritisak nekoliko obećavajućih situacija, ali ništa konretno igrači Zorana Zekića nisu napravili.

OSIJEK: Malenica, Šorša, Škorić, Lesjak, Barišić, Mioč (77 Jambor), Petrović (46 Pušić), Bočkaj, Lopa, Grezda (73 Perošević), Ejupi

AUSTRIA WIEN: Hadžikić,  Larsen, Kadiri, Westermann, Martschinko,  Prokop (86 Tajouri), Serbest, Holzhauser,  De Paula (90+1 Cancola), Monschein (78 Friesenbichler), Pires

Prva utakmica play-offa Europske lige: Osijek - Austria Wien 1:2 (Ejupi 15/Monschein 26, Holzhauser 60)