Europska liga: Galatasaray rutinski eliminirao Hajduk u Istanbulu

Četvrtak, 24. rujna 2020. 21:50 Napisao/la  SC

Strijelci: 1:0 Belhanda (77), 2:0 Babel (86)

Žuti kartoni:, Bayram (Galatasaray) Mujakić, Diamantakos( Galatasaray)

GALATASARAY: Ozturk 6,5,Linnes 6, Donk 6, Marcao 6,5 Tasdemir 6,5 (od 80. Elabdellaoui -), Antalyali 6, Etebo 6, Bayram 6 (od 71 Belhanda 7),Babel 6,5, Feghouli 6,5 (od 89. Emre Kilinc -), Diagne 6,5

HAJDUK: Posavec 6,5, Jakoliš 5, Vušković 6,5, Mujakić 5, Čolina 5, Jurić 6 (od 74- Nejašmić 5), Jradi 5 (od 84. Atanasov -), Caktaš 5, Jairo 5, Gyurcso 65 (od 84 Kreković -), Diamatakos 5.

Hajduk nije razočarao, ali je u konačnici ispao iz daljnjeg natjecanja od Galatasaraya koji nijE blistao.

U prvom dijelU bijeli su bili ravnopravni supranik, imali su i dvije prilike, no Jurić i Jradi nisu bili precizni.

Na drugoj strani domaćini SU prijetili preko Feghoulija i Diagnea.

Nastavak je donio puno više uzbuđenja, ali i dva gola u mreži Posaveca.

Na otvaranju Diagne je pucaO s 14 metara, Mujakić je blokirao njegov udarac.

u 53. minuti nakon ubačaja Feghoulija, Babel se sa 7 – 8 metara neometan poslao loptu pored desne vratnice.

Kapetan Caktaš nije imao svoju večer, najprije je s desetak metara neometan pucao preko gola, da bi nekoliko minuta potom na dodavanje Jaira pucao sa vrha kaznenog prostora, ali ponovno nije bio precizan.

Domaćini su poveli golom Belhanda u 77. minuti, ubacio je Tasdemir sa lijeve strane, a Belhandi je bio precizan.

U samoj završnici susreta domaćini su stigli do drugoga gola i potvdre plasman u dalnje natjecanje Marcao je sa lijeve strane ubacio u peterac gdje iskusni Babel iz blizine poslao loptu u mrežu.