PRETKOLO EUROPSKE LIGE

Inter napunio Hajdukovu mrežu i blagajnu

Četvrtak, 02. kolovoza 2012. 22:31 Napisao/la  SC

Hajduk - Inter 0:3. Gledatelji  su vidjeli kakva svemirska razlika dijeli vrhunski i hrvatski nogomet

Utakmica 3. pretkola Europske lige

HAJDUK - INTER 0:3

Stadion na Poljudu. Gledatelja: 40.000

Sudac: Huseyin Gocek (Turska)

Strijelci: 0:1 Sneijder (18), 0:2 Nagamoto (44), 0:3 Coutinho (73)

HAJDUK: Blažević, Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović, Radošević, Oremuš (78 Tomaš), Caktaš, Andrijašević (54 Milić), Ozobić (46 Maglica), Vukušić

INTER: Handanovič, Nagamoto, Silvestre, Chivu (46 Sammuel), Jonathan, Zanetti, Cambiasso, Guarin, Palacio, Sneijder (66 Coutinho), Milito (76 Livaja)

Pobjednik je bio riješen prije nego što je utakmica počela, razlika u klasi jedne od boljih europskih momčadi i mlade momčadi Hajduka prevelika je da bi utakmica imala  natjecateljski smisao. Gostovanje Intera ipak je ispunilo svrhu budući da je Inter očekivano napunio Hajdukovu mrežu i klupsku blagajnu.

Prve utakmice 3. pretkola Eurolige: Anzhi – Vitesse 2:0, KuPS Buraspor 1:0, Arsenal Kyiv – Mura 3:0, Dila – Anorthosis 0:1, Bnei Yehuda – PAOK 0:2, Ruch – Plzen 0:2, APOEL – Aalesund 2:1, Tromso – Metalurg Donjeck 1:1, Kalmar – Young Boys 1:0, AIK – Lech 3:0, Ried – Legia 2.1, Heerenveen – Rapid Bukurešt 4:0, Twente – Mlada Boleslav 2:0, Steaua – Spartak Trnava 0:1, Servette – Rosenborg 1:1, Asteras – Maritimo 1:1, Gomel – Liverpool 0:1, Genk – Aktobe 2:1, Horsens – Elfsborg 1:1, Crvena zvezda – Omonia 0:0, Videoton – Gent 1:0, Dundee United – Dinamo Moskva 2:2, Eskisehirspor – Marseille 1:1, St Patrick's – Hannover 0:3, Vojvodina – Rapid Beč 2:1, Sarajevo – Zeta 2:1, Admira – Sparta Prag 0:2

Hajduk je sličio na ozbiljnu momčad do prvog pogotka. Agresivna i rastrčana splitska mladost držala je Interove zvijezde daleko od gola, igra iznad objektivnih mogućnosti presječena je individualnom pogreškom. Milović je neoprezno izgubio duel u opasnoj zoni, Milito je uzeo loptu i proigrao Sneijdera. Nizozemski velemajstor poigrao se varkom tijela s dvojicom splitskih braniča, polegao na travnjak protivnike i precizno naciljao gornji  lijevi kut - 0:1.

Od toga trenutka utakmica više nije bila zanimljiva ni navijačima Intera. Mlada Hajdukova momčad potpuno se izgubila u rutinskom nogometu visoke Interove klase, lopta je prebrzo šarala uokolo obrambene zone da bi je igraču u bijelim dresovima mogli dohvatiti. Tek pred kraj poluvremena Hajduk je uspio nekoliko puta organizirano doći nadomak kaznenog prostora Handanoviča i kada se činilo da će prvi dio završiti bez težih posljedica uslijedila je nova neforsirana pogreška. Nagamoto je zdesna stigao u poziciju za udarac, nije baš dobro pogodio loptu, koja je okrznula Maloču i prevarila Blaževića - 0:2.

U drugom dijelu Inter je nastavio odrađivati utakmicu na suveren način, što znači da su gledatelji na Poljudu imali rijetku priliku uživo vidjeti kakva svemirska razlika dijeli vrhunski i hrvatski nogomet. Za klub slavne Hajdukove prošlosti, sadašnjost u ovakvim utakmicama izgleda deprimirajuće.

Inter je postigao još jedan pogodak manirom velike momčadi, Palacio i Coutinho izbacili su na lijevom boku trojicu igrača jednim dodavanjem, a onda je Coutinho milimetarski precizno pogodio suprotan kut - 0:3.

Da ima takvu tehničku sposobnost mladi Maglica postigao bi barem jedan pogodak iz dvije prilike koje su ukazale kada su se gosti potpuno opustili. U 77. minuti nespretno je pokušao lobovati Handanoviča, koji je u 80. minuti ušao Maglici u udarac. U 76. minuti u igru je ušao Marko Livaja, mladi Splićanin u dresu Intera. Nije baš toplo dočekan.

Fotolgalerija Ivana Ivanović, Dalibor Urukalović, Tino Jurić, Ivo Čagalj (PIXSELL)