Liga prvaka: Luksemburški Dudelange u 2. pretkolu senzacionalno eliminirao RB Salzburg

Utorak, 24. srpnja 2012. 20:32 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica 2. pretkola Lige prvaka:  RB Salzbrug – Dudelange 4:3 (4:4), Želježničar – Maribor 1:2 (2:6)

Luksemburški predstavnik Dudelange priredio je senzacionalno iznenađenje eliminiravši RB Salzburg u 2. pretkolu Lige prvaka. Nakon pobjede (1:0) u prvoj utakmici, nogometaši Dudelanga izgubili su u Salzburgu rezultatom 3:4, pa su dalje prošli zbog toga jer su postignuli više pogodaka u gostima.

Dudelange je do 81. minute uzvratne utakmice vodio rezultatom 3:2. Salzburg je postigao dva pogotka u samo dvije minute (Cristiano 81, Zarate 82), ali austrijski prvak više nije imao moći za preokret.

Dudelange je već ušao u povijest luksemburškog nogometa, kada je u sezoni 2004/05 u pretkolu Kupa UEFA eliminirao Zrinjskog.

Uoči utakmice između Želježničara i Maribora u središtu Sarajeva sukobili su se navijači dvaju klubova, prema pisanju Dnevnog avaza ozlijeđen je jedan policajac i slovenski navijač. Sukob su navodno isprovocirali navijači Maribora spominjenjem Slobodana Miloševića i Srebrenice.

Uzvratne utakmice 2. pretkola Lige prvaka: Shakhter Karagandy – Liberec 1:1 (1:2), Ventspilis – Molde 1:1 (1:4), RB Salzbrug – Dudelange 4:3 (4:4), H. K. Shoma – Žilina 2:0 (2:1), Ekranas – Shamrock Rovers 2:1 (2:1), Zestafoni – Neftci 2:2 (2:5), Sheriff Tiraspol – Ulisses 1:0 (2:0), Basel – Flora 3:0 (5:0), Debrecen – Skenderbeu 3:0 (3:1), Partizan – Valetta 3:1 (7:2), Želježničar – Maribor 1:2 (2:6), KR Reykjavik – HJK Helsinki 1:2 (1:9)

* u zagradama su ukupni rezultati

U srijedu, 25. srpnja, igraju: Dinamo – Ludogorec, Helsingborg – TNS, Vardar – BATE, Linfield – AEL, Slask – Budućnost