Kvalifikacije za SP: Ristovski i Zuta igrali u remiju kod Albanije prekinutom zbog nevremena

Ponedjeljak, 05. rujna 2016. 23:10 Napisao/la  SC

Utakmica u Skadru prekinuta je u 77. minuti zbog jakog nevremena

Najzanimljiviji susret u ovoj večeri kvalifikacija iz riječkog kuta gledanja bio je dvoboj Albanije i Makedonije.

U prvoj postavi Makedonije našla su se dva igrača Rijeke Leonard Zuta i Stefan Ristovski.

Derbi susjeda prekinut je u 77. minuti zbog jakog nevremena.

Na novom nacionalnom stadionu u Skadru bilo je vatreno i prije početka utakmice, a kada je u 9. minuti Armando Sadiku sjajnim udarcem sa ruba kaznenog prostora pogodio za 1:0 publika je bila u transu.

Isti je igrač u 33. minuti postigao još jedan pogodak, koji je poništen zbog nedozvoljenog položaja.

Nakon odmora Makedonci su krenuli puno konkretnije i to je donijelo poravnanje.

Poslije kiksa albanske obrane lopta je došla na 17 metara gdje ju je sjajno primirio Alioski i milimetarski precizno pogodio za 1:1.

Srbija i Republika Irska odigrale su odličnu utakmicu koja je završila 2:2.

Poveli su Irci već u 3. minuti sretnim i spretnim golom Hendricka koji je opalio sa 17-18 metara, a njegova je lopta na putu prema golu zahvatila Ivanovića i prevarila Rajkovića za 0:1.

U nastavku je Srbija zaigrala bolje, pa je najprije u 62. minuti Dušan Tadić sjano se u kaznenom prostoru oslobio dvojce Irskih braniča, uposlio Filipa Kostića koji je sa šest metara postigao prvi pogodak za 1:1.

U 69. minuti zamijenjene su uloge, Kostić je izborio jedanaesterac koji je realizirao Tadić za 2:1.

Od tog trenutka Irci dominiraju, u 76. minuti poništen im je pogodak zbog zaleđa, a u 80. minuti Murphy nakon kornera sa pet metara matira Rajkovića za 2:2.

Istim rezultatom Italija je slavila u Izraelu.

"Azzurri" su sve riješili do odmora, jer su nakon pola sata imali dva pogotka prednosti, Ben Haim je vratio nadu domaćinima, koju je definitivno oduzeo Immeobile pogodivši u 83. minuti za 1:3.

Španjolska je "osmicom" počastila Lihtenštajn, a Wales se "tricom" obračunao sa Moldavijom.

Austrija je u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji krenula gostujućom 2:1 pobjedom protiv Gruzije.

Posao su Austrijanci riješili u prvih 45 minuta.

Za 1:0 zabio je Hinteregger u 16. minuti nakon ubačaja Alabe.

U 42. na 2:0 je povisio Janko koji je dobro ispratio ubačaj Arnautovića.

Gruzija je do kraja tek uspjela smanjiti preko Ananidzea u 78. minuti.

Skupina D. Gruzija - Austrija 1:2 (Ananidze 78/Hinteregger 16, Janko 42), Wales - Moldavija 4:0 (Vokes 38, Allen 44, Bale 50, 90+5 11m), Srbija - Republika Irska 2:2 (Kostić 62, Tadić 69-11m/Hendrick 3, Murphy 80), Skupina G: Španjolska - Lihtenštajn 8:0 (Diego Costa 10, 66, Sergi Roberto 55, David Silva 59, 90+1, Vitolo 60, Morata 82, 83), Albanija - Makedonija 1:1 (Sadiku 9/Alioski 51), Izrael - Italija 1:2 (Ben Haim 35/Pelle' 14, Candreva 31-11m, Immobile 83).