Njemačka je doživjela poraz (1:2) od Španjolske u četvrtfinalu pogotkom u 119. minuti, domaćin je ispao u utakmici tijekom koje se najviše govorilo o odluci suca Anthonyja Taylora.
Marc Cucurrella očigledno je igrao rukom nakon što je Jamal Musiala uputio udarac prema vratima, ruka je bila pola metra otklonjena od tijela, lopta je išla prema vratima...
Sve je upućivalo na klasični prekršaj za kazneni udarac!
Međutim, Taylor je rezolutno prvo odmahnuo rukom gestikulirajući da nema prekršaja za kazneni udarac, a onda je rukom simulirao očigledni Cucurrellin pokušaj da ruku primakne tijelu.
Taylor je htio pokazati da nije svirao kazneni udarac zbog toga jer je španjolski branič pokazao namjeru da privuče ruku tijelu i izbjegne kontakt s loptom.
Ili kako bi se to tumačilo u pravilima igre, Cucurrella je pokušao smanjiti obujam tijela, ali nije stigao izbjeći kontakt s loptom.
VAR soba morala je intervenirati prema prirodi posla kojim se bave analitičari, ali je Taylor očito odlučno odbio provjeravati svoju odluku.
Pravilo u (ne)kažnjivom igranju rukom postalo je smiješno svima osim Nijemcima!
Da je Cucurrella imao mobitel u ruci priljubljenoj uz tijelo, da mu je mobitel zazvonio taman u trenutku kada je Musiala uputio udarac prema vratima, da ga je lopta pogodila na istom mjestu u ruku dok je mobitel prinosio glavi da bi odgovorio na poziv, Taylor bi dosudio kazneni udarac!
Cucurrella bi u tom slučaju povećao obujam tijela, što je kažnjivo bez obzira što je mobitel slučajno zazvonio!
Marc Cucurrella postao je antijunak španjolske pobjede u Stuttgartu zbog stupidnih pravila kojima FIFA&UEFA izluđuje sve aktere u nogometu uključujući suce.
Da je Taylor imao priliku uzeti mikrofon i obrazložiti svoju odluku, kao što je UEFA najavljivala prije EP-a, nakon utakmice u Stuttgartu manje bi se raspravljalo o sučevoj odluci nego o apsurdnim pravilima.
Ni Nijemci ne spore činjenicu da je španjolskog braniča lopta slučajno pogodila u ruku, evidentno nije mogao izbjeći kontakt s loptom, ruka je stajala u prirodnom položaju, jedino je sporno da li je rukom potencijalno spriječio pogodak jer je zaustavio loptu koja je letjela prema vratima.
Diego Maradona na SP 1996. godine ušao je legendu, kada je rukom postigao pogodak protiv Engleske u četvrtfinalu SP-a.
Argentina je na kraju postala svjetski prvak, a karizmatični Maradona nacionalni heroj, kada je namjerno igranje rukom opravdao nadnaravnim poslanjem:
- Bila je to božja ruka, rekao je Maradona.
Da je tada postojao VAR, ni Bog ne bi mogao pomoći Argentini nakon namjernog igranja rukom najboljega nogometaša svih vremena!
Otkada postoji VAR, čelnici FIFA&UEFA-e počeli su se ponašati kao bogovi kojima nije sveta ni uspomena na Božju ruku!
Davno su prošla vremena kada je svima sve bilo jasno bez VAR-a!