Amsterdam Arena svjedočila oproštaju od Johana Cruyffa, Matuidi u dresu s brojem 14 odlučio pobjednika

Subota, 26. ožujka 2016. 00:05 Napisao/la  SC

Pripremne utakmica:  Luksemburg - BiH 0:3, Nizozemska - Francuska 2:3 , Portugal - Bugarska 0:1

Utakmica između Nizozemske i Francuske bila je u središtu pozornosti radnoga petka, domaćin EURO-a igrao je protiv jedne od najboljih svjetskih reprezentacija koja se nije uspjela plasirati u završnicu EURO-a.

Ipak, utakmicu na Amsterdam Areni obilježio je Johan Cruyff, preminuli velikan nizozemskog i svjetskog nogometa. U 14. minuti utakmice je prekinuta, uslijedile su scene koje prizivaju neka druga vremena nizozemskog nogometa.

Dirljivi oproštaj s nogometnom veličinom i pet pogodaka na travnjaku pomiješali su osjećaje!

Mautidi je pogotkom u 88. minuti zadao još jedan bolni udarac nizozemskom nogometu i to u dresu s bojem 14, koji je nosio najbolji nizozemski igrač svih vremena.

Portugal je doživio domaći poraz, Bugarska je neugodno iznenadila Ronalda i društvo.

Pripremne utakmica: Armenija - Bjelorusija 0:0, Luksemburg - BiH 0:3 (Chanot 72-ag, Džeko 75, Pjanić 90), Slovačka - Latvija 0:0, Nizozemska - Francuska 2:3 (De Jong 47, Afellay 86/Griezmann 6, Giroud 13, Mautidi 88), Rep. Irska - Švicarska 1:0 (Clark 3), Portugal - Bugarska 0:1 (Marcelinho 19)