DOIGRAVANJE ZA PRVAKA Rijeka pobijedila Novo vrijeme u prvoj utakmici odigranoj u Makarskoj, Victor Saaf i Rafinha najzaslužniji što riječka momčad vodi u polufinalnoj seriji

Subota, 16. svibnja 2026. 22:27 Napisao  I. V.

Ništa u odnosima na terenu nije slutilo da će Rijeka preokrenuti rezultat u jednoj minuti

Victor Saaf
Victor Saaf

Treća utakmica polufinalne serije doigravanja za prvaka

NOVO VRIJEME - RIJEKA 2:4

Rijeka je pobijedila (4:2) Novo vrijeme u trećoj utakmici polufinalne serije, nakon prve utakmice odigrane u Makarskoj riječka je momčad povela u pobjedama (2:1).

U 6. minuti Jelavić je presjekao dodavanje između Kamaulija i Rafinhe, izaošao ispred Saafa i pogodio mrežu - 1:0.

Bio je to jedini pogodak u prvom dijelu utakmice tijekom kojega je prevladao obostrani oprez, malo su vratari imali ozbiljnog posla s obzirom na dinamiku futsala.

Rosić je u 1. minuti iskosa slijeva pogodio vratnicu, bila je to najolja riječka prilika.

U 20. minuti Saaf je obranio Jelavićev udarac, bila je najizglednija domaća prilika.

U drugom dijelu igralo se puno otvorenije, preuzela je domaća momčad inicijativu, puno su se lakše domaćini otvarali za udarce kroz posjed lopte, Saaf se u prvih desetak minuta prometnuo u najboljega riječkoga igrača.

Obranio je riječki vratar nekoliko teških udaraca, Lima (21, 24), Casemiro (28), Jelavić (29), dvaput je spašao u situcijama jedan na jedan (Lima, Jelavić).

U međuvremenu je samo Rosić (25) natjerao Sabljića na zahtjevnu intervenciju.

Ništa u odnosima na terenu nije slutilo da će Rijeka preokrenuti rezultat u jednoj minuti.

U 31. minuti Husarić, Rosić i Turk tako povezali dodavanja da je Daniju preostalo na metar od gol-crte postaviti nogu za 1:1.

U istoj minuti Rafinha je varkom odmaknuo sunarodnjaka Casemira i s 9 metara pogodio mrežu kraj ukopanog Sabljića - 1:2.

Dva su primljena pogotka uočljivo poremetili balans u momčadi Novog vremena, dojam da je Rijeka preuzela kontrolu nad utakmicom mogli su materijalizirati Husarić (33) i Rafinha (36), Sabljić je dvaput obranio.

U 37. minuti izgubio je Rafinha loptu u zadnjoj trećini, Lima je uspio probiti Saafa udarcem s pet metara, vratili su se domaćinu u utakmicu - 2:2

Minutu kasnije najbolje se vidjelo koliko je Novom vremenu nedostajao ozlijeđeni vratar Blašković, Rafinha je iz zatvorene pozicije iskosa slijeva uspio svladati nepomičnog Sabljića - 2:3.

Počeli su domaćini riskirati igrom bez vratara što je dvije sekunde prije kraja kaznio Suton pogotkom koji je postigao s devet metara od svojih vratiju - 2:5.

Četvrta utakmica igra u ponedjeljak u Makarskoj!