Prva HNL: Gabrijel Boban u debiju odlučio utakmicu protiv Gorice

Srijeda, 03. veljače 2021. 16:57 Napisao/la  SC

Boban u 90. minuti zakucao loptu u mrežu udarcem sa 7 metara, Obregon izjednačio u 77. minuti nakon ubačaja iz prekida

Obregon (Varaždin)

Varaždin je pobijedio Goricu preokretom u završnici utakmice!

Pobjedu je osigurao debitant Gabrijel Boban, koji je u 90. minuti zakucao loptu u mrežu udarcem sa 7 metara.

U 21. minuti Lovrić je iskoristio nepažnju domaće obrane, ušao u kazneni prostor zdesna i loptu poslao u suprotni kut - 0:1.

Gorica je dominirala u prvom dijelu, izgledalo je da će gosti ostvariti rutinsku pobjedu, Hamad je propustio priliku riješiti utakmicu, s tri metra pogodio je vratnicu.

U drugom dijelu Varaždin je dignuo ritam i počeo stvarati pritisak koji je rezultirao preokretom.

Obregon je u 77. minuti izjednačio nakon ubačaja iz prekida, napadač Varaždina samo je podmetnuo nogu iz blizine.

VARAŽDIN: Horkaš, Urata, Pellumbi, Stolnik (79 Čelić), Tkalčić, Đurasek, Senić (46 Herrera), Postonjski (58 Grgec), Petković (46 Boban), Posavec, Obregon

GORICA: Banić, Mohammed, Krizmanić, Jovičić, Doka, Pršir (46 Golubickas), Hamad (75 Dvorneković), Lovrić, Kalik, Špikić (75 Špikić), Dieye (75 Mudrinski)

Utakmica 19. kola: Varaždin - Gorica 2:1 (Obregon 77, Boban 90/Lovrić 21)