Prva HNL: Slaven Belupo pobijedio Istru 1961, Krstanović srušio rekord Vugrineca

Petak, 31. ožujka 2023. 21:11 Napisao/la  SC

Nogometaši Slaven Belupa su pobijedili na domaćem terenu Istru 1961 2:0 i došli do važna tri boda u borbi za Europu.

Golove za Koprivničane postigli su Mudražija u 39. i Krstanović u 73. minuti.

Domaći su bili bolja momčad posebno u prvom poluvremenu što su okrunili pogotkom prije isteka 45. minute.

U nastavku Istra 1961 zaigrala je bolje, a izjednačiti su mogli u 64. minuti kada je Marin umjesto mreže pogodio stativu.

Josipović je u novom napadu za malo zakasnio na udarac Marina, a bio je u poziciji iz koje ne bi mogao promašiti.

Ivan Krstanović potvrdio je pobjedu domaćih u 73. minuti i  srušio rekord Davora Vugrineca.

Legendarnom napadaču to je bio 121. gol u karijeri u HNL-u koji je dao s 40 godina, dva mjeseca i 26 dana te tako prestigao Vugrinca na ljestvici najstarijih strijelaca u hrvatskom prvenstvu.

Vugrinec je zabio kad je imao 39 godina, 11 mjeseci i 21 dan.

SLAVEN BELUPO: Čović - Tepšić, Božić, Soldo - Hlevnjak, Marina (87' Bašić), Mioč, Martinaga (61' Bosec) - Mudražija (61' Krstanović) - Crnac (87' Manaj), Hoxha (82' Perošević).

ISTRA 1961: Majkić - Hujber, Majstorović (46' Bradarić), Galilea, Marin - Mlinar (82' Duvnjak), Petrusenko, Caseres - Kadušić (82' Kopljar), Josipović (70' Bakrar), Vuk (70' Boultam).

Utakmica 27. kola: Slaven Belupo - Istra 1961 2:0 (Mudražija 38,  Krstanović 73)