Prva HNL: Šibenik prvi put u klupskoj povijesti pobijedio u Maksimiru

Subota, 30. siječnja 2021. 19:02 Napisao/la  SC

Spori protok lopte i slabi intezitet u duelima olakšao je posao gostujućoj momčadi, koja je mirno sačuvala povijesnu pobjedu

Slavlje u Maksimiru

Senzacija u Maksimiru!

Šibenik je prvi put u klupskoj povijesti na gostovanju pobijedio Dinamo.

U 12. minuti Sahiti je udarcem s 25 metara loptu prizemno poslao u lijevi Livakovićev kut - 0:1.

U 22. minuti izjednačio je Atiemwen udarcem iz blizine, napadač Dinama brže je reagirao na odbijenu loptu od Bulata.

U 65. minuti Sahiti je sa svoje polovine igrališta slijeva krenuo trčati na nepostavljenu domaću obranu, pravodobno je odigrao Juriću udesno, napadač Šibenika s ruba kaznenog prostora loptu je poslao u suprotni kut - 1:2.

U zadnjih pola sata Dinamo je nemoćno pokušavao iznuditi pogrešku šibenske obrane, spori protok lopte i slabi intezitet u duelima olakšao je posao gostujućoj momčadi, koja je mirno sačuvala povijesnu pobjedu.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Theophile-Catherine, Gvardiol (46 Franjić), Leovac, Jakić (62 Ademi), Mišić (69 Tolić), Atiemwen (46 Kastrati), Majer, Oršić, Gavranović (62 Petković)

ŠIBENIK: Labrović, Mesa, Schildenfeld, Bilić, Pajić, Ćurić (62 Alimi), Bulat, Kvesić, Prince (62 Rak), Sahiti (75 Martin), Jurić (74 Laca)

Utakmica 18. kola: Dinamo - Šibenik 1:2 (Atiemwen 22/Sahiti 12, Jurić 65)