PRVA HNL

Rijeka pobijedila u najslabije odigranoj utakmici

Nedjelja, 22. kolovoza 2021. 22:55 Napisao/la  SC

Rijeka u daleko najslabije odigranom poluvremenu barem dobila vratara, Martin Zlomislić  natjerao  Gorana Tomića dobro razmisliti tko će biti prvi vratar

Abass i Bušnja

Prva HNL - 6. kolo

RIJEKA - ŠIBENIK 2:1

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 2281

Sudac: Goran Pečarić (Zagreb)

VAR sudac: Mario Zebec (Varaždin)

Strijelci: 0:1 Delić (47), 1:1 Drmić (64), 2:1 Bušnja (78)

Žuti kartoni: Krešić, Stanić (Rijeka), A. Jakoliš, atarelo, Rak, Ćurić, M. Jakoliš (Šibenik)

RIJEKA: Zlomislić, Galović, Krešić, Escoval, Braut (53 Drmić), Čerin, Stanić (46 Pavičić), Merkulov (77 Bušnja), Vuk (46 Ampem), Abass, Obregon (65 Vukčić)

ŠIBENIK: Rogić, A. Jakoliš (76 Benić), Batarelo, Perić (85 Grdić), Mina, Rak (84 Cvetković), Ćurić, Marin, M. Jakoliš, Sahiti (52 Bačelić-Grgić), Delić (76 Bailone)

Rijeka je pobijedila Šibenik u utakmici koja je novi prilog tezi da u jednoj utakmici možeš biti bolji u svim pokazateljima dobre igre osim u najvažijem - rezultatu!

Kao što se očekivalo, trener Goran Tomić počeo je utakmicu s momčadi koja nikada prije nije igrala zajedno!

Tako je i igrala većim dijelom utakmice!

Na klupi se pojavio Drmić, koji nije igrao protiv Osijeka i PAOK-a zbog ozljede, uz njega su sjedili Galešić, Liber, Pavičić, Ampem, Lepinjica, Vučkić, Bušnja i vratar Prskalo.

Rijeka je predstavila nove retro-dresove, ali je daleko najbolji igrač Rijeke nosio zeleni vratarski dres!

Prvi dio potpuno je pripao Šibeniku, momčad kojega je lakoćom izlazila na zadnju liniju obrane i u završnicu.

Propustili su Šibenčani realizirati dvije velike prilike, u objema situacijama vrhunski je reagirao debitant Zlomislić.

U 30. minuti Marin Jakoliš lakoćom se probio lijevom stranom kaznenog prostora, Zlomislić je dobro tijelom pokrio bliži kut.

U 30. minuti Perić je pokušao atraktivno iz voleja sa 13 metara, Zlomislić je još atraktivnije obranio.

U 29. minuti Marin se probio kroz sredinu riječke obrane, Zlomislić je uspio pravodobno ući u udarac.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Marin Jakoliš s 22 metra loptom je pogodio spojnicu!

Ako ništa drugo, Rijeka je u daleko najslabije odigranom poluvremenu ove sezone dobila vratara!

Martin Zlomislić u nekoliko reakcija natjerao je Tomića dobro razmisliti, kada u idućim utakmicama bude birao prvog vratara

Što se tiče igre u napadu, Rijeka je jednom zatresla mrežu, Obregon je bio u zaleđu.

Ništa drugo Rijeka nije napravila sporim protokom lopte i još sporijim ritmom, premoć Šibenika u broju udaraca u okvir vratiju (5/1) sve govori o igri Rijeke u prvom dijelu utakmice.

Drugi dio počeo je još jednom Zlomislićevom obranom (Perić 46), minutu kasnije ni Zlomislić nije mogao ništa.

Ćurić je ubacio iz kuta, Delić je nadskočio riječku obranu i glavom loptu poslao u desni vratarev kut - 0:1.

Ušli su početkom drugoga dijela Pavičić i Ampem, ali se ništa nije promijenilo u odnosima snaga još petnaestak minuta, koliko je trajala najezda bržih, okretnijih i agresivnijih igrača Šibenika.

U 53. minuti ušao je Drmić da bi pojačao napad, ali je Rijeka jako teško ulazila u zadnju trećinu.

Bačelić-Grgić (56) i Marin Jakoliš (58) bili su blizu pogocima na kraju osmišljenih šibenskih akcija, riječka obrana na trenutke je djelovala dezorijentirano kao da Šibenik igra protiv nižerazredne momčadi.

U 60. minuti Zlomislić se istaknuo još jednom obranom, ovog puta na uklizavanje Escovala.

U 61. minuti Rijeka je stvorila prvu izglednu šansu na utakmici, Abass je primio loptu na ulasku u kazneni prostor slijeva, ali je bio prespor da Ćurić ne bi stignuo reagirati.

U 63. minuti Pavičić je ušao u kazneni prostor, otvorio se driblinom za udarac, lopta je pogodila Batarela u ruku, Drmić je iz kaznenog udarca izjednačio - 1:1.

Nije riječki pogodak poremetio balans šibenske igre, nastavili su gosti igrati okomito i opasno, svaki ulazak u zadnju trećinu izgledao je obećavajuće za njih.

Nisu Šibenčani ni pomišljali početi braniti rezultat, navukli su se na slabosti u riječkoj obrani i stradali!

U 78. minuti Ampem je ubacio slijeva, Bušnja je ostao sam na desnoj strani kaznenog prostora, imao je vremena primiriti loptu, Mina je ušao u blok koji je zasmetao Rogiću, Bušnja je iz prvog dodira nakon što je ušao u igru loptu s 14 metara poslao u mrežu uz bliži kut - 2:1.

Uz omjer udaraca u okvir 9/4 u korist Šibenika, Rijeka je povela 2:1!

Splasnuo je šibenski ritam u završnici utakmice, pa je Rijeka zadnjih petnaestak minuta djelovala najstabilnije na utakmici.

Ništa u napadu nije konkretno napravila, ali je zato u obrani uspjela odmoriti Zlomislića sve do 89. minute, kada je Bailone pokušao iz okreta s ruba kaznenog prostora.