Prva HNL: Mario Gavranović hat-trickom osigurao pobjedu protiv Gorice

Subota, 17. listopada 2020. 17:09 Napisao/la  SC
Mario Gavranović

Utakmica je najavljena kao derbi budući da su međusobno igrale vodeće momčadi nakon sedam kola, nakon nešto više od pola sata činilo se da su najave bile prenaglašene.

Mario Gavranović za samo četiri minute dvama pogocima osigurao je Dinamu prednost koja se činila nedostičnom za Goricu s obzirom na prikazano.

Prvi je postigao nakon što Lauritsen loptu proslijedio glavom, drugi nakon Kastratijeva ubačaja zdesna.

U prvom dijelu Dinamo je dominirao, ništa nije slutilo uzbuđenja u nastavku.

Momčad Gorice iskoristila je na početku drugoga dijela opušteniji ulazak domaće momčadi i tko zna čime izazvanu promjenu u načinu igre (trojica u zadnjoj liniji), uzvratili su gosti dvama pogocima koji su šokirali domaćine.

Prvo je Mudrinski iznenadio Livakovića čim je počelo drugo poluvrijeme, a onda je Hamad znalački "lažnjakom" poslao Lauritsena u prazno i vrhom kopačke iznenadio Livakovića.

U 58. minuti Mudrinski je s 10 metara lopti poslao preko vratiju, upalili su alarmi na klupi Dinama.

A onda se treći put pojavio Gavranović, koji ostvario hat-trick nakon Oršićeve asistencije.

Nakon pogotka domaća momčad preuzela je kontrolu i mirno privela utakmicu kraju.

DINAMO: Livaković, Leovac (62 Ivanušec), Lauritsen, Theophile, Stojanović, Jakić, Oršić, Franjić, Majer (86 Burton), Kastrati (46 Gvardiol), Gavranović (67 Petković)

GORICA: Kahlina, Čabraja, Jovičić, Musa, Krizmanić, Suk, Babec, Kalik (73 Prsir), Hamad (81 Doka), Špikić (69 Golubickas), Mudrinski (73 Dieye)

Utakmica 8. kola: Dinamo - Gorica 3:2 (Gavranović 32, 36, 66/Mudrinski 46, Hamad 51)