Prva HNL: Lokomotiva zadržala drugo mjesto, Varaždin praktično osigurao prvoligaški status

Subota, 04. srpnja 2020. 23:05 Napisao/la  SC

Mario Budimir (Lokomotiva)

Lokomotiva je ostala na drugom mjestu tri kola prije kraja nakon pobjede protiv Intera u Kranjčevićevoj.

Dugo se momčad Gorana Tomića mučila protiv drugoligaša iz Zaprešića, tek je u 88. minuti uspjela pronaći način kako da postigne pogodak odluke.

Budimir je ušao po sredini, vratar Matković je u padu pokupio napadača Lokomotive, klasični prekršaj za kazneni udarac dogodio se u jeku velikog pritiska domaće momčadi.

Tolić je zatresao mrežu za veliko slavlje domaće momčadi pobjedu koje je potvrdio Jakić u sudačkoj nadoknadi.

LOKOMOTIVA: Grbić, Karačić, Mersinaj, Kolinger, Marković, Jakić, Kastrati, Atiemwen (62 Cokaj), Tolić (90+5 Halilović), Uzuni, Tuci (77 Budimir)

INTER: Matković, Van Bruggen, Soldo, Grgić, Mlinar, Mazalović, Rom (46 Mitrović), Marasović, Bosec, Mamut, Andrić (90+2 Vušković)

Utakmica 33. kola: Lokomotiva - Inter 3:1 (Marković 30, Tolić 89-11m, Jakić 90+4/Mamut 52)

Varaždin je praktično osigurao ostanak pobjedom protiv Slavena Belupa.

Matematički još nije, ali nij realno očekivati da će Istra 1919 nasoknaditi sedam bodova zaostatka tri kola prije kraja.

Varaždin je nakon poraza od Lokomtive u zadnjem kolu, nastavio seriju pozitivnih rezultata pod vodstvom Samira Toplaka.

VARAŽDIN: Nevistić, Tkalčić (90+2 Novoselac), Stolnik, Rodin, Mamić, Teklić (81 Kolarić), Senić, Đurasek, Posavec (46 Petković), Drožđek, Obregon

SLAVEN BELUPO: Ježina, Božić, Paracki, Zirdum (30 Lima, 76 Šego) Bačelić Grgić (65 Brković), Bogojević, Lulić, Glavčić, Goda, Jeffren, Krstanović (76 Etoundi)

Utakmica 33. kola: Varaždin - Slaven Belupo 1:0 (Drožđek 80-11m)