Prva HNL: Hajduk pobijedio Lokomotivu, gosti u drugom dijelu nadigrali splitsku momčad

Subota, 08. veljače 2020. 19:39 Napisao/la  Toni Bilić

Eduok u 28. minuti pobjegao obrani gostiju, ušao  u kazneni prostor i s desetak metara poslao loptu u mrežu

Edouk
Edouk

Prva HNL - 21. kolo

HAJDUK – LOKOMOTIVA 1:0

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 11.870.

Sudac: Igor Pajač (Zelina) 6,5

VAR sudac: Ivan Bebek (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Eduok (28)

Žuti kartoni: Jakoliš, Kreković (Hajduk), Kolinger, Tuci (Lokomotiva)

Crveni karton: Mujakić (85, prekršaj nad igračem u gol-šansi)

HAJDUK: Posavec 6, Ismajli 6, Radić 6, Mujakić 5, Juranović 5, Jurić 6, Hamza 6,5 Jakoliš 5 (od 79. Tahiraj), Caktaš 5, Eduok 6,5 (od 74. Blagaić), Jairo 5,5 (od 46. Kreković 5).

LOKOMOTIVA: Grbić 6, Karačić 5,5, Mersinaj 6, Kolinger 5, Marković 5, Jakić 5, Petrak 5,5 (od 74. Tolić), Kastrati, Sammir 5, (od 46. Cokaj), Budimir 5 (od 46. Tuci), Uzuni 6,5

Na otvaranju drugog dijela prvensta Hajduk je poljudskoj ljepotici pobijedio (1:0) Lokomotivu, koja bijelima inače "leži".

Za Splićane je debitirao stoper Mujakić, dok je na lijevoj strani od prve minute zaigrao Jakoliš umjesto Tahiraja.

Hajdukovci su od prve minute silovito krenuli prema vratima Grbića, u prilikama su bili Eduok, Jurić, Jairo, no mreža se nije tresla.

Svoju nadmoć domaćini su materijalizirali u 28. minuti, Eduok je pobjegao obrani gostiju, ušao je u kazneni prostor i s desetak metara poslao je loptu u mrežu pored nemoćnog Grbića - 1:0.

Sjajnu priliku propustio je u završnici prvog dijela Eduok, pucao je s desetak metara, vratar Grbić uspio je nogom obraniti njegov udarac.

Mogli su gosti na početku drugog dijela poravnati rezultat.

Najprije je udarac Jakića iz blizine obranio Posavec, lopta se odbila do Uzinija koji puca, Hamza je spasio da lopta ne uđe u mrežu.

Gosti su bili bolji u drugom dijelu, dominirali su travnjakom.

U 74. minuti bili su blizu poravnanja, na ubačaj Karačića nije se nabolje snašao Tuci.

Ostali su bijeli u 85. minuti bez Mujakića, koji je u izglednoj prilici srušio Uzunija.

VAR je potvrdio da se prekršaj dogodio izvan kaznenog prostora.

Slododni udarac gostiju završio je u živom zidu domaćina.

Hajduk je pobjedom počastio svoje navijače za 109. rođendan koji će proslaviti 13. veljače.