Subota, 22. veljače 2020. 17:14 Napisao/la  Toni Bilić

HAJDUK – GORICA 6:0

Igralište Poljud. Gledatelja 8.487.

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) 7,5

VAR sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 1:0 Kreković (12), 2:0 Jairo (34), 3:0 Caktaš (38), 4:0 Caktaš (47), 5:0 Jairo (56–11m), 6:0 Eduok (80)

Žuti kartoni: Dimitrov (Hajduk), Čabraja. Kalik, Mathieu, (Gorica)

HAJDUK: Posavec 6,5, Ismajli 6,5, Dimitrov 6,5 Mujakić 6,5, Juranović 6,5, Jradi 6,5, Hamza 7, Tahiraj 7 (od 76. Čolina -), Caktaš 8,5, Jairo 8,5 (od 72. Eduok 7), Kreković 7,5 (od 72. Dolček -)

GORICA: Kahlina 5, Dvorneković 5, Periša 5 (od 46. Golubickas 5), Steenvoorden 5, Krizmanić 5, Čabraja 5, Mathieu 5, Suk 5, Babec 5 (od 46. Kalik 5), Lovrić 5 (od 56. Špikić 5), Ndiaye 5.

Hajduk je napunio mrežu Gorice u utakmici koja je najavljivana kao neizvjesna.

Na kraju gosti mogu biti zadovoljni da su primili samo šest pogodaka.

Već na otvaranju sporna situacija, Hamza je u kaznenom prostoru zakačio po nogama Suka, gosti su tražili najstrožu kaznu, Bebek je sačekao suca u VAR sobi Vidulina koji je dojavio da nema "penala" za Goricu.

U 12. minuti Hajduk je uz pomoć VAR-a poveo.

Pomoćnici sudac Novoselac je podigao zastavicu označivši da je kapetan domaćina Caktaš u nedozvoljnoj poziciji, no glavni sudac Bebek je dopustio da se igra naastavi, Caktaš je uposlio bolje postavljenog Krekovića, koji je poslao loptu u mrežu.

Bebek se konzultirao s VAR sucem, koji je nakon nekoliko minuta dojavio je da nije bilo nedozvoljene situacije 1:0.

Pogriješila je obrana gostiju, Jairo je presjekao loptu, pobjegao gotovo sa centra, ušao je u kazneni prostor sa nekih desetak metara poslao loptu u mrežu pored istrčalog Kahline 2:0.

U završnici prvog dijela domaćini su povećali svoje vodstvo, Jairo je krasno petom dodao loptu Tahiraju, koji je ušao u kazneni prostor, uposlio je Caktaša koji iz blizine šalje loptu u mrežu 3:0.

Na početku drugog dijela domaćini su postigli četvrti pogodak, strijelac je ponovno bio Caktaš.

Akcija je krenula od Tahiraja koji je uposlio Jaira, koji odigrava u kaznenom prostor povratnu loptu za Caktaša, Hajdukov kapetan po drugi puta šalje loptu iza leđa Kahline - 4:0.

Nastavili su domaćini sa opsadom gola Gorice, u 55. minuti Kalik je u kaznenom prostoru srušio Ismajlija, siguran realizator sa bijele točke bio je Jairo - 5:0.

Po šesti puta domaćini su zatresli mrežu gostiju u 80. minuti, Caktaš je dugom loptom pokušao pronaći Eduoka, vratar Kahlina je nepotrebno istrčao izvan kaznenog prostora, Hajdukov napadač je stigao prije lopte, zaobišao ga je i poslao loptu u prazan gol - 6:0.