Nedjelja, 19. veljače 2023. 19:15 Napisao/la  Toni Bilić

Sudac Tihomir Pejin 6,5 (Donji Miholjac)

Strijelci; 1:0 Livaja (59), 1:1 Bralić (64), 2:1 N. Kalinić (79)

Žuti kartoni: Anello, Lovrencsics, Prpić (Hajduk), Steenvoorden, Ndockyt, trener Sopić (Gorica)

HAJDUK: Sentić 5,5, Ferro 5,5 (od 61 Letaj 5), Simić 6, Prpić 5, Lovrencsics 5 (od 72. Mikanovič -), Fossati 5,5, Capan 6 (od 72. Benrahou 6), Anello 5 (od 61. N. Kalinić 7), Pukštas 6, Krovinović 5,5, Livaja 7.

GORICA: Radošević 6, Tomečak 6, Steenvoorden 5,5, Bralić 6,5, Krizmanić 5,5, Mitrović 6 (od 72. Štiglec -), Mrzljak 6, Pršir 6, Ndockyt 5 (od 58. Majstrović 5), Jurić 5 (od 58. Matavž 5), Vojnović 5 (od 82. Fućak -)

Hajduk je do tri boda došao nakon još jedne loše prezentacije uz puno sreće.

Od prve minute trener Leko na travnjak je poslao povratnika, portugalskog stopera Ferra, te novajliju Anella koji je zaigrao na lijevom boku umjestpo viroznog Melnjaka. Prvu i to stopostotnu prilku nisu realizirali gosti, u 16.minuti, nakon kornera s desne strane Jurić je bio najviši, pucao je glavom sa 3, 4 metra lopta je prošla tik pored desne stative vratiju domaćina.

Hajdukovci su na odmor ispraćeni gromoglasnim zvižducima s tribina za još jednu slabu prezentaciju.

Kada se najmanje očekivalo, domaćini su stigli do gola.

Strijelac je bio, a tko drugi nego Marko Livaja.

Korner je s lijeve strane izveo je Capan, Livaja je bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru, glavom je iz blizine poslao u mrežu.

Gorica je nakon 110 dana zatresla mrežu suparnika samo pet minuta nakon što su bijeli stekli prednost.

Nakon kornera koji je izveo Pršir, Bralić je glavom iz blizine poslao loptu u mrežu za poravnanje 1:1.

Gosti su propustili dvije prilike za vodstvo, prvo Štiglec nije bio precizan na ulasku u kazneni prostor slijeva, a onda je u 78. minuti Vojnović pobjegao obrani domaćih, dotrčao do Sentića i loptu poslao kraj vratiju.

U idućem napadu Hajduk je stigao do vodstva, Kalinić je pucao je s desetak metara, Radošević nije najbolje reagirao, lopta mu prošla ispod ruke i završila u mreži - 2:1.