Prva HNL: Dinamo pobijedio Istru 1961, domaći smanjili u završnici susreta

Subota, 30. studenog 2019. 19:43 Napisao/la  SC
Slavlje Dinama u Puli

Dinamo je u 17. kolu pobijedio Istru u gostima 2:1.

Dinamo je rutinski došao do nove pobjede, a na prvi gol čekalo se 23 minute. Raspoloženi Oršić pobjegao je domaćoj obrani i onda mudro pričekao Kadziora koji se priključivao iz drugog plana. Odlično ga je proigrao, a Poljak je rutinski pogodio za vodstvo Dinama.

Susret je riješen u 49. minuti kad je jedan Istrin branič neoprezno izgubio loptu, Kadzior mu je izbio i dodao Oršiću, koji je prebacio dva domaća braniča i golmana i zabio za 0:2.

Dinamo je bez ikakvih problema čuvao vodstvo do same završnice, a onda ga je u probleme u 89. minuti bacio Zagorac, koji je neoprezno pri jednom ubačaju iz slobodnjaka udario u glavu igrača Istre. Sudac je dosudio penal, a Mario Ćuže ga je realizirao za 1:2.

Utakmica 17. kola: Istra 1961 - Dinamo 1:2 (Ćuže 89/ Kadzior 23, Oršić 49)

ISTRA 1961: Čondrić, Bosančić, Ćuže, Galilea, Gonzalez, Grujević, Gržan (84 Bušnja), Lončar (76 Močinić), Perić-Komšić (65 Fintić), Regan, Tomašević

DINAMO: Zagorac, Gavranović (75 Atiemwen), Gojak, Kadzior, Majer (66 Ivanušec), Moro, Moubandje, Oršić (82 Marin), Perić, Šitum, Teophile-Catherine