MAXtv Prva liga: Zagreb i Hajduk podijelili bodove u uzbudljivoj utakmici u Kranjčevićevoj

Nedjelja, 14. rujna 2014. 20:57 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola: Zagreb - Hajduk 2:2. U drugom dijelu nije bilo pogodaka, ali  je utakmica po blatnjavu terenu bila zanimljiva do same završice, kada su obje momčadi propustile realizirati meč-lopte

Nogometaši Zagreba i Hajduka odigrali su u Kranjčevićevoj uzbudljivu utakmicu bez pobjednika. Gledatelji si mogli uživati u obilju pogodaka (2:2) i napadačkom nogometu bez previše kalkulacija.

Silovito su krenuli domaćini, u prvih dvadesetak minuta stekli su dva pogotka prednosti. Već u 2. minuti Jurendić se sjurio po sredini prema kaznenom prostoru i prizmenim udarcem s 20 metara pogodio desni kut - 1:0. U 17. minuti Zagreb je ponovo iskoristio poremećaj u obrani visoko postavljene obrane Hajduka. Štiglec je pobjegao lijevim bokom, idealnim pasom na drugoj vratnici pronašao Medića, koji je lagano poentirao - 2:0.

Šokirani Hajdukovi igrači polako su se počeli preslagivati i preuzimati rizik negativnog rezultata. Pozitivan stav se vratio u svega pet završnih minuta prvoga dijela, kada su gosti postignuli dva pogotka. U 40. minuti Caktaš je ubacio u kazneni prostor domaćina, a Vršajević utrčao iza leđa domaće obrane i glavom loptu poslao u blatnjavi teren od kojega se lopta odbila u mrežu - 2:1. U 45. minuti Kouassi je od centra pobjegao neobjašnjivo visoko podignutoj obrani domaćina, dotrčao do vratara Livakovića i lagano poslao loptu u mrežu - 2:2.

U drugom dijelu nije bilo pogodaka, ali  je utakmica po blatnjavu terenu bila zanimljiva do same završice, kada su obje momčadi propustile realizirati meč-lopte. U 90. minuti Boban je na drugoj stativi zamalo zakasnio uklizavanjem stići loptu koju je slijeva uputio Ljubičić, a Sušić je u 93. minuti silovitim udarcem zatresao vratnicu.

ZAGREB: Livaković, Jurendić, Krovinović, Šulc (od 77.I.Ljubičić), Kolinger, Stepčić, Štiglec, Musa, Medić (od 39. Novak, od 82. Matić), Šehić, Boban

HAJDUK: Kalinić, Jozinović (od 58. Gotal), Maloča, Milović, Vršajević, Caktaš, Bradarić (od 78. Anđelković), Sušić, Mezga, Kouassi (od 87. Milevskyi), Maglica

Utakmica 8. kola: Zagreb - Hajduk 2:2 (Jurendić 2, Medić 17/Vršajević 40, Kouassi 45)