Subota, 19. listopada 2013. 21:08 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 13. kola: Split - Dinamo 1:0. Bilić strijelac jedinog pogotka

Strijelac: 1:0 Bilić (39)

Žuti kartoni: Zagorec, Vojnović, Roce, Radotić, Belle (Split), Šimunić, Ademi (Dinamo)

SPLIT: Zagorec, Ibriks (85 Paracki), Križanac (77 Galović), Glumac, Glavina, Dujmović, Radotić, Vojnović (64 Pehar), Roce, Belle, Bilić

DINAMO: Zelenika, Pinto, Šimunović, Šimunić, Pivarić, Ademi, Pamić, Sammir, Husejinović (16 Antolić, 69 Beqiraj)), Soudani, Čop

U 39. minuti Vojnović je padu gurnuo prizemnu loptu Biliću, koji se u trku ogradio ispred Šimunovića, ušao u kazneni prostor i silovitim udarcem loptu poslao kroz Zeleniku u mrežu – 1:0. Bilićevim pogotkom Split je pobijedio Dinamo, ostvario najvredniju pobjedu u sezoni i prvenstvo ponovo učinio zanimljivim.

Sve prije i poslije Bilićeva pogotka može se opisati jednom riječju – jalovina! Dinamo je tijekom cijeloga susreta dominirao, stekao prevlast u posjedu lopte više od 70 posto, a cijelu utakmicu nije stvorio ni jednu šansu za kojom može žaliti. Toliko nemoći u jednoj domaćoj utakmici jedna momčad Dinama nije pokazala nekoliko zadnjih sezona.

Split se mirno i organizirano branio, rijetko su igrači Splita prelazili polovicu igrališta. Posebice u drugom dijelu, kada se doslovno igralo na jednoj polovini igrališta. Unatoč tome, najveću priliku propustio je Split.

U 86. minuti Paracki je ukrao loptu Šimuniću, sam krenuo prema Zeleniki, a onda zastao u pokušaju driblinga i neprecizno loptu poslao pokraj vratiju.