MAXtv Prva liga: Dinamo u Zadru do tri boda s desetoricom, sigurne pobjede Splita i Istre

Subota, 18. kolovoza 2012. 23:09 Napisao/la  SC

Rezultati utakmice 5. kola MAXtv Prve lige: Zadar - Dinamo 1:3, Split - Cibalia 3:1, Istra - Inter 3:1

Utakmice 5. kola MAXtv Prve lige

ZADAR – DINAMO 1:3

Stadion u Stanovima: Sudac: Ivan Bebek (Rijeka)

Strijelac: 0:1 Čop (28), 0:2 Sammir (89), 1:2 Ivančić (90+8), 1:3 Sammir (90+14, 11m)

Crveni karton: Peko (44, drugi žuti)

ZADAR: Gluić, Bilaver, Banović, Jerbić, Begonja, Vasilj, Tokić (46 Tokić), Bilen (77 Ćurjurić), Prahić, Mršić (61 Ivančić), Jolić

DINAMO: Kelava, Vida, Šimunić, Tonel, Pivarić, Ademi, Leko, Sammir, Peko, Rukavina (46 Beqiraj), Čop (61 Pokrivač)

U 28. minuti Sammir je prošao desnim bokom, ubacio precizno za Čopa na drugoj strani kaznenog prostora. Mirno primanje lopte i precizan udarac u suprotni kut završio je vodećim pogotkom Dinama. Od 44. minute Dinamo je igrao s desetoricom igrača nakon što je Pivarić dobio drugi žuti karton i morao izaći iz igre.

Igrač više pokazao se obećavajućom prednošću za Zadrane do 73. minute i prisilnog prekida od petnaest minuta. Do prekida Zadrani su pritiskali i stvorili nekoliko šansi (Jolić je pogodio gredu u 57. minuti).

Odmah nakon prekida zbog dviju bakljadi navijača Dinama utakmica je riješena. U 89. minuti Pokrivač je prošao lijevim bokom, odigrao prizemno na Sammira koji mirno pogađa za 2:0.

Nadu da Zadrani mogu do boda protiv desetorice igrača Dinama potaknuo je u 8. minuti nadoknade Ivančić, koji je iz blizine postigao pogodak nakon ubacivanja iz kuta – 1:2.

U posljednjoj, 15. minuti sudačke nadoknade, sudac Bebek dosudio je kazneni udarac za Dinamo nakon što je Vasilj rukama srušio Vidu u kaznenom prostoru. Sammir je bio precizan s bijele točke – 1:3. Dinamo je s deset igrača bez poteškoća došao do nova tri boda.

ISTRA 1961 – INTER 3:1

Stadion Aldo Drosina. Sudac: Fran Jović (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Križman (8), 1:1 Kramarić (44), 2:1 Havojić (77), 3:1 Jugović (87)

ISTRA 1961: Prskalo, Milić, Sušić (69 Ottochian), Budicin, Zgrablić, Blagojević, Prgomet, Jugović, Bačelić-Grgić (78 Pamić), Križman, Sharbini (46 Havojić)

INTER: Santini, Čeliković, Batur (55 Milardović), Gulić, Mlinar, Erceg, Šarić, Vujčić, Oršić, Kramarić (69 Matko), Budimir

SPLIT – CIBALIA 3:1

Stadion Park mladeži. Sudac: Lukša Klaić (Konavle)

Strijelci: 0:1 Bartolović (36), 1:1 Vitaić (43), 2:1 A. Vitaić (47), 3:1 Pehar (79)

SPLIT: Zagorac, Radotić, Vidić, Rebić (75 Rebić), Hrgović, A. Vitaić, Paracki, Galović, Pehar, Vojnović (66 Erceg), Belle (59 Baraban)

CIBALIA: Matković, Lučić, Koledić (61 Tokić), Župarić, Mitrović, Mazalović, Čulić, Novak (72 Puljić), F. Vitaić, Rugašević, Bartolović (52 Terzić)