Prva HNL: Istra 1961 zasluženo osvojila bod protiv favoriziranog Hajduka

Nedjelja, 06. ožujka 2022. 19:11 Napisao/la  SC

Iskoristila je Istra 1961 energetski slabo izdanje Hajduka i slabiji dan Marka Livaja, bez velikih poteškoća sačuvala je bod

Prva HNL: Istra 1961  zasluženo osvojila bod protiv favoriziranog Hajduka

Hajduk je ostao bez dva boda u Puli, Istra 1961 je zasluženo odigrala neodlučeno protiv favoriziranog protivnika kojega je u Puli gledao rekordni broj navijača.

U 30. minuti cijela se momčad Istre 1961 preselila na polovocu gostiju, uslijedila je klasična kontra, Kalinić je od središta igrališta pobjegao Galilei, ušao u kazneni prostor i postigao prvi pogodak za Hajduk otkada se vratio.

Hajduk je do odmora stekao minmalnu prednost koju je stekao prije svega zahvaljujući većoj individualnoj kvaliteti, vidjelo da Hajduk nije u pravom izdanju.

U 54. minuti Katić je neoprezno izgubio loptu na rubu kaznenog prostora, Mišković je oteo loptu stoperu Hajduka, ušao u kazneni prostor i pravodobno odigrao, Drena Beljo nije imao težak postao zatresti mrežu - 1:1.

Hajduk je do kraja utakmice pokušavao nešto učiniti kroz ne baš jaki pritisak, iskoristila je Istra 1961 energetski slabo izdanje Hajduka i slabiji dan Marka Livaja, bez velikih poteškoća sačuvala je bod.

U 93. minuti Livaja je dobro osjetio Ljubičića, koji je ostao na 12 metara, nije dobro zahvatio loptu, bila je to jedina izgledna prilika Hajduka.

Istra 1961 je čak ostvarila nešto veći posjed lopte, što dovoljno ukazuje kako je igrao šampionski Hajduk!

Treba izdvojiti Biukov pogodak, koji je poništen zbog prekršaja Kalinića u napadu nakon intervencije VAR-a.

ISTRA 1961: Lučić, Eira Silva, Perković, Galilea, Lisica, Mahmoud (79 Mlinar), Caseres (90+3 Maurić), Marin, Mišković (85 Kapitanović), Bande (90+3 Ivančić), Drena Beljo

HAJDUK: L. Kalinić, Mikanović, Katić, Ferro, Melnjak, Fossati, Vuković, Sahiti (67 Mlakar), Livaja, Biuk (74 Ljubičić), N. Kalinić (75 Atanasov)

Utakmica 26. kola: Istra 1961 - Hajduk 1:1 (Drena Beljo 54/N. Kalinić 30)