Prva HNL: Istra 1961 osvojila bod, Osijek zaostao u utrci za titulu prvaka

Nedjelja, 01. svibnja 2022. 19:10 Napisao/la  SC

Istra 1961 osvojila je bod u Gradskom vrtu, Osijek je praktično izgubio šanse prestići Dinamo u utrci za titulu prvaka.

Prema viđenom, gosti su zaslužili bod, Osijek je nakon petnaestak minuta furiozne igre energetski toliko pao da je Istra 1961 bez problema kontrolirala utakmicu.

Osječani su poveli efektnim Lovrićevim pogotkom iz slobodnjaka, u 12. minuti Lovrić je idealno odigrao Caktašu, koji je iz blizine gurnuo loptu u mrežu za 2:0.

Činilo se da će Istra 1961 teško stradati, ali Osijek kao da se ugasio.

U 17. minuti Perković je spretno glavom gurnuo loptu u mrežu nakon odbijanca, u 39. minuti Galilela je bio najviši u skoku, loptu je glavom od vratnice poslao u mrežu - 2:2.

Šokirali su gosti Osječane dvama pogocima, od šoka se nisu oporavili.

U drugom dijelu Osijek nije izgledao kao momčad kojoj su bodovi prijeko potrebni, gosti su disciplinirano sačuvali bod bez velikih napora.

Imali su gosti bolju priliku (Rovis 60) za pobjedu od domaćina (Fućak 65).

OSIJEK: Ivušić, Grgić (62 Bartolec), Lončar, Bralić, Čeberko, Nejašmić (62 Brlek), Žaper, Kleinheisler, Caktaš (62 Fućak), Lovrić (81 Erceg), Topčagić (40 Mance)

ISTRA 1961: Collao, Silva, Galilea, Perković, Hujber, Mlinar (85 Desio), Caseres (72 Blagojević), Rovis, Ivančić (72 Lisica), Mahmoud (78 Mišković), Beljo

Utakmica 33. kola: Osijek - Istra 1961 2:2 (Lovrić 4, Caktaš 12/Perković 17, Galilea 39)