Prva HNL: Istra 1961 pobijedila dvama penalima, Tomislav Stipić na koljenima...

Nedjelja, 24. siječnja 2021. 19:09 Napisao/la  SC

Obadva kaznena udarca zaprepastila klupu Slavena Belupa, kod drugoga je trener Stipić pao ničice na koljena...

Tomislav Stipić ovako doživio drugi kazneni udarac

Nogometaši Istre 1961 pobijedili (2:1) su Slaven Belupo uoči utakmice protiv Rijeke u srijedu.

Istra 1961 je treću pobjedu ove sezone ostvarila dvama pogocima iz kaznenih udaraca u zadnjim minutama utakmice koja ni po čemu nije slutila dramatičnu završnicu, Špoljarić je dvaput bio siguran izvođač.

U 95. minuti Iličić je u letu s peterca glavom loptu poslao u vrata, Lučić je obranio pobjedu Istre 1961.

Obadva kaznena udarca zaprepastila su klupu Slavena Belupa, kod drugoga je trener Stipić pao ničice na koljena,...

Prvi je kazneni udarac dosuđen nakon intervencije VAR-a, snimka je pokazala da je Van Bruggen u gužvi udario rukom protivničkog igrača bez lopte.

Drugi je dosuđen nakon duela Mlinara i Gržana bez VAR-provjere.

U prvoj dijelu ništa se vrijedno pažnje ne bi dogodilo da Glavičić udarcem s 23 metra nije iznenadio Lučića, debitant pred vratima Istre 1961 s titulom njemačkog prvaka u dresu Bayerna nije se baš proslavio intervencijom.

U drugom dijelu Istra 1961 je cijelo vrijeme imala inicijativu, na kraju je ostvarila puno veći posjed lopte (63%), ali pravih prilika nije bilo sve do kaznenih udaraca.

Istra 1961 i Rijeka u srijedu (15) na Aldo Drosini igraju zaostalu utakmicu 12. kola.

ISTRA 1961: Lučić, Hujber, (75 Sane) Tomašević, Šutalo, Gonzalez (75 Guzina), Halilović (46 Lončar), Galilea, Gržan, Kim (66 Ivančić), Vuk (90+6 Paez), Špoljarić

SLAVEN BELUPO: Filipović, Božić, Van Bruggen (Delić (90+4), Prce, Bogojević, Lulić (Janković 90+4), Glavčić (90+4 Maglica), Mlinar, Goda, Bačelić Grgić (63 Iličić), Knöll (87 Etoundi)

Utakmica 17. kola: Istra 1961 - Slaven Belupo 2:1 (Špoljarić 81-11m, 90-11m/Glavčić 10)