Prva HNL: Gorica pobijedila Istru 1961 u utakmici s čak devet pogodaka

Petak, 10. ožujka 2023. 19:23 Napisao/la  SC

Fućak prvo iznudio kazneni udarac iz kojega je Pršir smanjio vodstvo gostiju, dvije minute kasnije Fućak izjednačio rezultat

Kristian Fućak (Gorica)

Gorica je pobijedila Istru 1961 u spektakularnoj završnici utakmice odigranoj u Velikoj Gorici.

Do 79. minute Istra 1961 vodila je 3:1, ništa nije slutilo završnicu utakmice kakva u HNL odavno nije viđena.

Fućak je iznudio kazneni udarac iz kojega je Pršir smanjio vodstvo gostiju, dvije minute kasnije Fućak je dočekao loptu na volej na 8 metara od vratiju, grobnički napadač izjednačio je rezultat (3:3).

Samo dvije minute kasnije Majstorović je ubacio zdesna, lopta se u ravni prve vratnice odbila od Suka i završila u mreži - 4:3.

Nije Gorica izdržala privesti utakmicu kraju bez stresova nakon što je postignula tri pogotka za samo četiri minute.

U 94. minuti Matheus je plasiranim udarcem zdesna iznenadio vratara Radoševića - 4:4.

Nogometaši Istre 1961 još su slavili pogodak, kada je Majstorović ubacio zdesna, a bivši igrač Rijeke Mitrović udarcem glavom pogodio za zadnje slavlje na utakmici - 5:4.

U 61. minuti teže se ozlijedio Jurić, kojemu je stradala ruka u padu, odmah je kolima hitne pomoći prevezen u bolnicu.

GORICA: Radošević, Tomečak, Bralić, Krizmanić, Štiglec (46 Vojtko), Ndoyckt (46 Majstorović), Pršir, Mrzljak, Mitrović, Fućak (87 Petković), Matavž (46 Jurić, 64 Suk)

ISTRA 1961: Majkić, Hujber, Marešić, Galilea, Kadušić (90 Marin), Duvnjak, Mahmoud (80 Matheus), Caseres, Boultam (90+1 Josipović), Bakrar, Vuk (89 Žgomba)

Utakmica 25. kola: Gorica - Istra 1961 5:4 (Bralić 30, Pršir 79-11m, Fućak 81, Suk 83, Mitrović 90+5/Bakrar 14, 42, Caceres 55, Matheus 90+4)