Prva HNL: Dinamo pobjedom protiv Hajduka uveličao proslavu titule prvaka

Subota, 21. svibnja 2022. 22:12 Napisao/la  SC

Ništa nije slutilo da će se najzanimljivije igrati u sudačkoj nadokknadi od 10 minuta, mladi Baturina ušao u 95. minuti i dvama potezima odlučio pobjednika

Dinamo je pobjedom (3:1) protiv Hajduka uveličao proslavu titule prvaka na Maksimiru.

Ništa nije slutilo da će se najzanimljivije igrati u sudačkoj nadoknadi od 10 minuta!

U 94. minuti Livaja je izmaknuo pažnji središnjih braniča Dinama, ušao je okomito u kazneni prostor Dinama, Bočkaj je pokušao blokirati udarac, lopta je okrznula Bočkaja i odskakutala u mrežu - 1:1.

Najbolji igrač i strijelac HNL-a pogotkom u 94. minuti izjednačio je rezultat, činilo se da će Livaja pokvariti slavlje navijača Dinama, čak 18.353 gledatelja došlo je u Maksimir proslaviti titulu prvaka.

Nije se Hajduk povukao, krenuli su gosti po pobjedu, brzo su kažnjeni...

Točno u 100. minuti sjevnula je kontra, otvorio se na desnom boku prostor za mladoga Baturinu, koji je idealno proigrao Oršića, napadač Dinama samo je podmetnuo nogu i postigao pogodak iz blizine - 2:1.

Dvije minute kasnije mladi Baturina se znalački oslobodio pratnje u sredini kaznenog prostora i loptu poslao u desni Kalinićev kut - 3:1.

Baturina je ušao u igru u 95. minuti i dvama potezima odlučio pobjednika, slavlje je moglo početi!

U 53. minuti Moharrami je precizno ubacio zdesna, Petković je nogom u ravni prve vratnice loptu skrenuo u mrežu - 1:0.

Dinamo je većim dijelom utakmice kontrolirao razvoj situacije, pogodak u 53. minuti dogodio se očekivano.

Odnosi su se promijenili, kada je u 61. minuti ušao Livaja, Hajduk je odmah postao opasniji i goropadniji.

Livaja nije mogao sam, Dinamo je zbog toga postao prvak!

DINAMO: Livaković, Moharrami, Lauritsen, Šutalo, Bočkaj, Mišić, Ademi (84 Gojak), Špikić (71 Menalo), Ivanušec (90+5 Baturina), Oršić, Petković

HAJDUK: Kalinić, Mikanović, Ferro (67 Simić), Elez, Melnjak (67 Čolina), Fossati, Vuković (61 Grgić), Sahiti (61 Livaja), Krovinović, Biuk, Ljubičić (84 Mlakar)

Utakmica 36. kola: Dinamo - Hajduk 3:1 Petković 53, Oršić 90+10, Baturina 90+11/Livaja 90+4)