Liga prvaka: Nenad Bjelica parkirao autobus u kaznenom prostoru na Etihadu

Utorak, 01. listopada 2019. 23:02 Napisao/la  SC

Dinamo na Etihadu rezultatski daleko bolje prošao nego što je igrao, hrvatska momčad nije uputila ni jedan opasniji udarac u okvir vratiju. Šahtar pobijedio Atalantu

Sterling pogodio u 66. minuti

Manchester City očekivano je pobijedio Dinamo, koji je na Etihadu rezultatski daleko bolje prošao nego što je igrao.

Momčad Dinama cijelo vrijeme na Etihadu provela je u svom kaznenom prostoru, što je prisjetilo na smisao izjave Nenada Bjelice nakon utakmice Superkupa protiv Rijeke na početku ove sezone.

Bjelica je tada bahato prokomentirao da je Igor Bišćan "parkirao autobus" u kazneni prostor, što nisu radili ni treneri slabijih momčadi od Rijeke.

Nije se Bjelica tako bahatio na Etihadu dok je testirao sreću u svakoj šansi momčadi Pepa Guardiole.

U prvom poluvremenu domaći nisu iskoristili dva zicera (Aguero 13, D. Silva 23) i dvije vrlo izgledne prilike (B. Silva 13, 16), jednom su pogodili okvir vratiju (Gundogan 22.)

Desetorica igrača Dinama pri tome nisu praktično izlazila iz kaznenog prostora!

Ne zato što nisu htjeli, nego zato što loptu nisu mogli zadržati u nogama više od nekoliko sekundi!

U drugom dijelu dogodila se samo jedna promjena: pritisak nije popuštao, ali domaća momčad nije stvarala tako izrazite prilike.

Naravno da je bilo pitanje vremena kada će popustiti koncentracija u obrani Dinama.

U 66. minuti Mahrez je prošao lijevom stranom, ubacio prizemno, Sterling je bio najbrži - 1:0.

Od 76. odlučio Bjelica je barem pokušati igrati, uveo je Gavranovića umjesto stopera Theophilea.

Ništa Dinamo nije mogao napraviti, u momčadi hrvatskog prvaka jednostavno nije bilo igrača koji je mogao izdržati jedan duel...

Imao je Manchester City još nekoliko prilika povećati vodstvo (Aguero 74, 79, Mahrez 86...)

U zadnjim minutama otvorio se Dinamo, rizik se nametnuo sam po sebi...

Kazna je stigla u zadnjoj minuti, kada je mladi Folden postigao pogodak na kraju brze kontre.

Dinamo tijekom cijele utakmice nije uputio udarac u okvir vrata budući da  je Dilaver (21) glavom dodao loptu vrataru domaćina.

MANCHESTER CITY: Ederson, Cancelo, Otamendi, Fernandinho, Mendy, Gundogan, Rodri, B. Silva (56 Sterling), D. Silva (90+1 Foden), Mahrez, Agüero (88 Gabriel Jesus)

DINAMO: Livaković, Stojanović, Theophile (76 Gavranović), Dilaver, Perić, Leovac, Moro, Ademi, Olmo, Oršić (61 Gojak), Petković (83 Atiemwen)

Utakmica Lige prvaka, Skupina C, 2. kolo: Manchester City - Dinamo 2:0 (Sterling 66, Foden 90+5), Atalanta - Šahtar 1:2 (Zapata 28/Junior Morales 41, Solomon 90+4)
Poredak: Manchester City 6, Dinamo 6, Šahtar 6, Atalanta 0