Liga prvaka: Dinamo pobijedio Valur i ostvario plasman u iduće pretkolo

Srijeda, 14. srpnja 2021. 00:43 Napisao/la  SC

Dinamo se plasirao u 2. pretkolo nakon pobjede u uzvratnoj utakmici protiv Valura.

Trener Damir Krznar ništa nije htio prepustiti slučaju nakon što je u prvoj utakmici Valur dvama pogocima (2:3) upozorio da je kadar kazniti svako opuštanje.

Igrao je Dinamo u najboljem sastavu s reprezentativcima, svejedno se mučio pola sata da bi postigao pogodak, Valur se vrlo dobro branio.

Izašla je domača obrana u 31. minuti, što je Ivanušec majstorski kaznio, u okomitom prodoru uspio je izaći ispred domaćega vratara i postići pogodak olakšanja.

Tek u 89. minuti Dinamo je uspio postići još jedan pogodak, Kastrati je prošao desnom stranom, Oršić je zakucao loptu u mrežu s desetak metara.

VALUR: Halldorsson, Saevarsson, Starke Hedlun, Christiansen, Vall, K. Sigurdsson, Kohler (od 81. H. Sugurdsson), Heimisson (od 81. Ormarrsson), Larusson (od 63. Adolphsson), Hjaltested (od 63. Pedersen), Tryggvason (od 83. Smarasson)

DINAMO: Zagorac, Stojanović, Lauritsen, Theophile-Catherine, Moubandje, Jakić (od 58. Franjić), Ivanušec (od 58. Mišić), Majer (od 71. Kastrati), Ademi, Oršić (od 89. Menalo), Petković (od 71. Gavranović -)

Uzvratna utakmica 1. pretkola Lige prvaka: Valur - Dinamo 0:2 (2:5) (Ivanušec 31, Oršić 89)