Liga prvaka: Dinamo šanse propustio prije poraza od Manchester Cityja

Srijeda, 11. prosinca 2019. 21:05 Napisao/la  SC

Dinamo se oprostio od Europe nakon poraza od Manchester Cityja i pobjede Atalante protiv Šahtara. Više je nama nedostajalo pet, šest  igrača nego njima, kazao je Nenad Bjelica.

Dinamo se oprostio od Europe nakon poraza od Manchester Cityja i pobjede Atalante protiv Šahtara.

U zadnjem kolu dogodio se najgori mogući rasplet.

- Prvo poluvrijeme smo dobro igrali, držali smo se fizički dobro, možda smo mogli bolje reagirati u nekim polukontrama, izjednačili su iz jedine šanse. Poremetio nas je brzi gol, pa onda treći, a onda se teško bilo vratiti protiv ovakve ekipe. Htjeli smo igrati drugo poluvrijem kao i prvo, ali igrali smo protiv momčadi koja je jako kvalitetna, izuzetno su moćni iako im nije igralo pet, šest igrača. Više je nama nedostajalo pet, šest  igrača nego njima, kazao je Nenad Bjelica.

Kadzior je izvanredno asistitao, a Olmo majstorski zabio iz voleja za 1:0 u 10. minuti.

Gosti su izjednačili kada su dvojica igrača Dinama ležali na travnjaku, čime se poremetio raspored u obrani.

U drugom dijelu Dinamo se potpuno raspao!

Prvi put ove sezone u Ligi prvaka izgledali su kao Dinamo iz prijašnjih sezona bez obzira što je Manchester City bio prejak.

Mogli su gosti postići još nekoliko pogodaka i utakmicu pretvoriti u rezultatsku katastrofu momčadi koja je do zadnjega kola imala šanse plasirati se u šesnaestinu finala Lige prvaka.

Dinamo je svoje šanse propustio prije utakmice protiv Manchester Cityja.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Dilaver, Ademi, Moubandje, Moro, Gojak (81 Majer), Olmo, Kadzior (59 Đira), Oršić (81 Hajrović), Petković

MANCHESTER CITY: Bravo, Cancelo, Garcia, Otamendi (82 Harwood-Bellis), Mendy, Foden, Rodri (73 Sterling), Gundogan, Mahrez, B. Silva, Gabriel Jesus (66 Zinčenko)

Skupina C, 6. kolo: Dinamo - Manchester City 1:4 (Olmo 10/ Gabriel Jesus 34, 50, 54, Foden 84), Šahtar - Atalanta 0:3 (Castagne 66, Pašalić 80, Gosens 90+4)
Poredak: Man. City 14, Atalanta 7, Šahtar 6, Dinamo 5