U-20 Eurobasket: Hrvatska svladala BiH, ostali dobri izgledi za plasman u drugi krug

Petak, 10. srpnja 2015. 23:17 Napisao/la  SC

Skupina A, 4. kolo: Hrvatska - BiH 77:61 (18:16, 17:19, 24:11, 18:15)

U-20 Eurobasket - skupina A, 4. kolo

HRVATSKA - BIH 77:61 (18:16, 17:19, 24:11, 18:15)

Dvorana u Lignano Sabbiadoru. Gledatelja 80

Suci: Sergiy Zaschuk (Ukrajina), Gentian Cici (Albanija) i Pedro Coelho (Portugal)

HRVATSKA: Gulam 7 (1-2), Boban, Božić 7, Bošnjak 17 (4-4), Gabrić 29 (4-4), Čorić 7 (2-4), Filipović, Žganec 2, Perić, Bačak 2 (0-1), Radunić, Jukić 6

BIH: Zahiragić 5, Ivković 8 (1-2), Gačić, Buza 19 (0-3), Garić, Milanović, Lužaić, Lončar, Polutak 19 (3-7), Lakić 3, Karamatić 7 (1-1), Tunović (0-2)

Slobodna bacanja: Hrvatska 11-15 BiH 5-15. Trice: Hrvatska 12-34 BiH 4-30

Skokovi: Hrvatska 49 BiH 40. Osobne pogreške: Hrvatska 19 BiH 21

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 20 godina starosti upisala je prvu pobjedu na ovogodišnjoj Europskoj smotri u Italiji. Nakon dva uvodna poraza od domaćina turnira i Francuske te slobodnog dana u četvrtak, izabranici Damira Milačića svladali su reprezentaciju Bosne i Hercegovine rezultatom 77:61. Za pohvaliti je učinak Ciboninog Tomislava Gabriža koji je ubacio dvadeset i devet poena od čega pet trica, više nego cjelokupna momčad BiH. Uz Gabrića efikasan je bio i Bošnjak sa 17 poena.

Kockasti su kontrolirali tijek susreta, nekoliko se puta kroz prvo poluvrijeme odvojivši od suparnika koji bi se u serijama znali vratiti u takmicu. Prvo je poluvrijeme stoga završeno u egalu, ali BiH nije mogla sustići seriju Hrvatske u trećoj četvrtini. Momčad Damira Milačića postigla je ukupno čak dvanaest trica čime je u bitnome popravila prosjek vanjskog šuta koji je dosada nije služio. Valja naglasiti da je ovo bila i utakmica s čak 77 postignutih poena što je za dvadset više od prosjeka iz poraza u prva dva kola.

Hrvatska će grupnu fazu zatvoriti ogledom protiv Belgije u subotu od 21 sat. Šanse za plasman među prve tri momčadi još postoje, no uz pobjedu nad Belgijom valja navijati za Francusku u susretu protiv domačina Italije. Bosna i Hercegovina će se nastaviti natjecati u razigravanju za plasman od 13. do 20. mjesta, što čeka i Hrvatsku u slučaju da u subotu ostane poražena ili da Italija svlada Francusku.