Košarkaško PH: Cedevita u završnici slomila otpor Cibone i stekla meč-loptu za naslov prvaka

Subota, 06. lipnja 2015. 22:10 Napisao/la  SC

Druga utakmica finala: Cibona - Cedevita 70:79 (24:20, 18:21, 18:17, 10:21) - 2:0 u seriji

Košarkaško PH - druga utakmica finala

CIBONA - CEDEVITA 70:79 (24:20, 18:21, 18:17, 10:21) - 2:0 u seriji

KC Dražen Petrović. Gledatelja 1.000

Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Siniša Herceg (Zabok) i Josip Radojković (Split)

CIBONA: Kus, Krušlin 7, Skokna, Uljarević, Rozić 10 (1-2), Jagodić-Kuridža 14 (4-10), Slavica, Siriščević 16 (2-2), Zubac 12 (2-4), Žižić, Gabrić 2, Ilievski 9

CEDEVITA: Mazalin, Zupčić 4 (4-4), Barać 14 (2-3), Ramljak 2, Pilepić 12 (1-2), Babić 15 (1-1), Delaš, Žganec 4 (2-7), Bilan 6, Gordić 8 (2-2), Ukić 11 (3-4), Arapović 3

Slobodna bacanja: Cibona 9-18 Cedevita 15-23. Trice: Cibona 7-23 Cedevita 10-25

Skokovi: Cibona 31 Cedevita 38. Osobne pogreške: Cibona 26 Cedevita 22

U drugoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske u subotu su košarkaši Cibone na domaćem terenu izgubili od Cedevite sa 70:79, pa sada Cedevita vodi sa 2-0 u seriji koja se igra na tri pobjede.

I dok je u prvoj utakmici Cedevita pobijedila Cibonu sa 35 razlike (101:66), ovaj puta gledali smo izjednačenu utakmicu. Cibona je većim dijelom bila u vodstvu, a najvišu prednost imala je u 24. minuti, osam koševa (52-44).

U posljednju četvrtinu Cibona je ušla sa vodstvom 60:58. U zadnjoj dionici momčadi su bile u egalu, izmjenjivale su se u vodstvu, a pobjednik je odlučen u zadnjih minutu i pol susreta.

Kod Cedevite najbolji je bio Stanko Barać sa 14 poena i 8 skokova. Luka Babić ubacio je 15, Fran Pilepić 12, a Roko Ukić 11 koševa. Cibonu je predvodio Marko Jagodić Kuridža sa 14 koševa i 10 skokova. Ivan Siriščević dodao je 16, Ivica Zubac 12, a Marin Rozić 10 poena.

Treća utakmica finalne serije na rasporedu je u utorak, 9. lipnja, a Cedevita je domaćin.