KVALIFIKACIJE ZA PH U VATERPOLU

Mlađi juniori Opatije izbacili Delfin

Četvrtak, 03. siječnja 2013. 22:01 Napisao/la  SC

Delfin - Opatija 6:11 (2:1, 1:4, 1:4, 2:2). Opatijci su nadoknadili tri pogotka zaostatka iz prvog susreta izborivši ogled s Krunom

Kvalifikacije za PH

DELFIN - OPATIJA 6:11

Uzvratna utakmica, mlađi juniori: Delfin - Opatija 6:11 (2:1, 1:4, 1:4, 2:2). Bazeni Kantrida. Gledatelja: 50. Suci: Duje Čipčić i  Damir Milković. Opunomoćenik HVS-a : Andrej Franulović

DELFIN: Žužić, Šantić, Stupin 1, Venier 2, Rubil 3, Komšić, Rabar, Radetić, Tembel, Idžanović, Lilić, Bogdanović.

OPATIJA: Stilinović, Dimitrijević, Šeša 1, Tončić, Popović 2, Vrdoljak 3, Žigulić, Grubješić 1, Brubnjak 1, Fućak 3, Ivanković, Kurti, Milolaža, Frketić, Sušanj.

Mlađi juniori Opatije ipak su u uzvratu uspjeli nadoknaditi minus od tri gola iz prve utakmice protiv rovinjskog Delfina, te su se time plasirali u naredni krug kvalifikacija za prvenstvo Hrvatske.

Za razliku od prve utakmice u kojoj se previše griješilo i u obrani i u napadu, Opatijci su odigrali puno angažiranije i agresivnije u obrani, kojom je sigurno, sa nekoliko fantastičnih intervencija, zapovjedao vratar Stipan Stilinović – Dimitrijević.

To se odmah osjetilo i na rezultatu jer su Opatijci polovicom treće četvrtine stigli zaostatak, a do kraja tog dijela i otišli na nedostižnih 9:4. U zadnjih sedam minuta delfini su uspjeli doći ponovo na minus tri međutim sve dvojbe oko pobjednika razrješili su Vrdoljak i Fućak pogocima u zadnjim trenucima susreta.

Opatijske vaterpoliste sada čeka dvoboj sa Krunom Osijek u kojem će pokušati pružiti što jači otpor favoriziranim Osječanima.