3.  KOLO JUNIORSKOG SP U VATERPOLU

Hrvatska pobijedila Novi Zeland i vizirala četvrtfinale

Ponedjeljak, 03. prosinca 2012. 18:45 Napisao/la  I. M.

Treće kolo skupina B: Hrvatska - Novi Zeland 17:4 (4:1, 4:0, 5:2, 4:1). Hrvatska je osigurala prvo mjesto u skupini

HRVATSKA - NOVI ZELAND 17:4

Treće kolo skupina B: Hrvatska - Novi Zeland 17:4 (4:1, 4:0, 5:2, 4:1). Challenge Stadium. Suci: Severo, Peila.

HRVATSKA: Marcelić, Bukić 3, Miloš 1, Gagulić, Čalić, Čagalj 1, Lozina, Buha 3, Goreta 2, Divković, Šarić 3, Živković 2, Bašić 2.

NOVI ZELAND: Kingsmill, Lewis, Hansen, D. Hayes 1, C. Hayes, Levi 1, Goff, Drennan, Mcjorrow, Mcguiness 1, Chambers 1, Sunde, Dymond.

Realizacija igrača više: Hrvatska 9 (1), Novi Zeland 14 (-)

Peterci: Hrvatska 2 (2), Novi Zeland -.

Hrvatska juniorska vaterpolska reprezentacija kolo prije kraja natjecanja u skupini B osigurala je prvo mjesto i izravan plasman u čevrtfinale Svjetskog prvenstva u Perthu. Niti reprezentacija Novog Zelanda nije bila dorastao protivnik izabranicima Hrvoja Hrestaka i Igora Pezelja. Završilo je 17:4 po tri pogotka Bukića, Buhe i Šarića.

Hrvatska je realizirala prva tri igrača više i povela sa 3:0 pogocima Šarića sa stative, Bukića sa krila i Gorete sa vanjske pozicije. Potom je Marino Divković izborio peterac koji u pogodak pretvara Goreta za 4:0. Novozelanđani do kraja prvoga dijela igre smanjuju na 4:1 kada centa Tyler Levi posprema odbijanac 36 sekundi prije kraja.

U drugih osam minuta uslijedio je lijep pogodk Bukića s krila, Miloša iz kontre te dva lijepa pogotka Andrije Bašića u posljednjoj minuti druge dionice pa se na veliki odmor odlazi sa 8:1. U trećoj četvrtini strijelci za Hrvatsku bili su Buha dvaput, Šarić, Bukić i Čagalj, a u posljednju četvrtinu ulazi se dvoznamenkastih 13:3.

U posljednju četvrtini primljen je jedan pogodak, a nakon Šarića i Buhe ralizatorski je priču sa dvije krasne dijagonale zaključio Živković za konačnih 17:4.

- Momci su odigirali ozbiljno i disciplinirano i ovo nam je bila dobra priprema za skorašnje četvrtfinale,  rekao je Mate Zeljak, član stručnog stožera.

Ljevoruki Luka Lozina je dodao: - Ova utakmica nam daje još više samopouzdanja, realizacija raste, i sve se bolje osjećamo u vodi. Nastavit ćemo ovako i sutra protiv Kolumbije.

- Osjećamo se prilično dobro, bez obzira na težak poraz. Mislim da ćemo sada još više poštovati Hrvatsku jer oni su najbolja reprezentacija i država u ovome sporti - rekao je nakon susreta Novozelanđanin Mitchell Goff

- Jako dobro smo počeli utakmicu. Već nakon prve četvrtine vodili smo sa 4:1 i nismo stali do kraja. Ne osjećamo nikakav pritisak zbog činjenice da smo favoriti. Ovdje smo došli po medalju i sve ćemo učiniti za nju, ustvrdio je nakon susreta Andrija Bašić.

Posljednji ispit u skupini mladi hrvatski vaterpolisti imaju u noći sa ponedjeljka na utorak u četiri sata ujutro protiv Kolumbije.