Sena Smailji pobjednik 42. turnira Đuro Dubenik

Ponedjeljak, 18. veljače 2019. 16:45 Napisao/la  SC
Sena Smailji na tronu

Proteklog vikenda u Dugom Selu odigran je 42. međunarodni memorijal Đuro Dubenik.

Ove godine na turniru je nastupilo 405 igrača i igračica iz 54 kluba.

Na turniru su s uspjehom nastupili i mladi stolnotenisači STŠK Srdoči Filip Štimac, Frane Erjavac, Patrik Mijić, Kaso Smailji, Sena Smailji i najmlađa Leona Kafadar.

Sena Smailji (STŠK Srdoči) ostvarila je zapažen rezultat.

U konkurenciji 43 mlađih kadetkinja osvojila je prvo mjesto pobijedivši u finalu nakon maratonskog meča članicu osječke Olimpije Marlu Vidaković s 3:2.

Sena je imala težak susret i u četvrtfinalu, ali je nakon pet setova prošla Stellu Šaš (STK Koprivnica) 3:2 (11:8, 5:11; 9:11; 11:2; 11:0).

U polufinalu Sena je bila uspješnija od Zrinke Rebić (STK TIS Zagreb) 3:0(12:10;11:4;11:4).

U kategoriji kadetkinja Sena je posustala u 1/8 finala gdje je bolja od nje bila Jelena Vukelić iz STK Varaždina rezultatom 3-1.

Frane Erjavac u juniorskoj kategoriji i Kaso Smailji u kadetskoj konkurenciji ostvarili su po jednu pobjedu u svojim kvalifikacijskim skupinama što nije bilo dovoljno za prolaz.