Zamećanke posustale u Zelini, u subotu protiv Trešnjevke u humanitarnom tonu

Četvrtak, 22. svibnja 2014. 16:09 Napisao  Patrik Mršnik

U suradnji sa Termama Selce ŽRK Zamet organizira prikupljanje namirnica i higijenskih potrepština za pomoć poplavljenom području u Slavoniji.

U subotu od 18 sati spustit će se zastor na još jednu žensku rukometnu sezonu u Hrvatskoj. Zamećanke će u posljednjem kolu Lige za prvaka igrati protiv Trešnjevke, zagrebački je sastav odnio tijesnu pobjedu u prvom dijelu Lige za prvaka naon što su riječke rukometašice imale utakmicu pod kontrolom. Bilo je tako i u Zelini u srijedu navečer, vodstvo koje je trajalo pedeset minuta pretvoreno je u poraz (27:29). Neshvatljiv je pad igre sastava Adrijane Prosenjak u pojedinim djelovima utakmica kada u one već gotovo dobivene. Ne može ga objasniti ni Ćamila Mičijević, visoka vanjska igračica u riječkoj ekipi.

- Dobro smo krenuli u prvom poluvremenu, lako dolazili do rješenja u napadu na njihovu obranu 6-0, bili pokretljivi i čvrsti u obrani i na poluvremenu zasluženo vodili s dva gola razlike, veli Mičijević.

Scenarij je to koji je viđen u velikom broju utakmica Zamećanki ove sezone. Ekipa se mogla boriti za titulu nacionalnog prvaka, nedostaje jedna kokcica u savršneom mozaiku kojeg slaže Adrijana Prosenjak. Koncentracija, odlučnost u trenucima kad se utakmica lomi i ujedančenost u tempu u svih šezdeset minut. Liga je izjednačena, odlučuju nijanse.

- U drugom poluvremenu smo pali, Zelina je preuzela inicijativu, znale su domaće igračice kazniti našu neopreznost i pobijedile. Neoprezni smo, neshvatljivo je kako padamo u pojedinim trenucima utakmica. Na ruku nam nisu išle i neke sudačke odluke, Milošević i ja smo imale u vrlo ranoj fazi utakmice po dva isključenja, teško je igrati i s velikim brojem isključenja, igrali smo ijelo drugo poluvrijeme s igračicom manje.

U subotu protiv Trešnjevke. Utakmica je to koja će imati humanitarni karakter, kakvog su u srijedu upriličili rukometaši Zameta. U suradnji sa Termama Selce ŽRK Zamet organizira prikupljanje namirnica i higijenskih potrepština za pomoć poplavljenom području u Slavoniji. Donacije je moguće u klub donijeti 23. i 24. svibnja, a tom prigodom iz kluba pozivaju sve prijatelje rukometa da se odazovu toj hvalevrijednoj akciji.