PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke sve dalje od Lige za prvaka

Subota, 16. veljače 2013. 17:59 Napisao/la  SC

Utakmica 19. kola: Lokomotiva - Zamet 29:27. U posljednje četiri minute Zamećanke nisu postigle ni jedan gol

Prva liga rukometašica – 19. kolo

LOKOMOTIVA - ZAMET 29:27 (16:12)

Dvorana "Kutija Šibica". Gledatelja: 100

Suci: Pleše i Posavec

LOKOMOTIVA: Jug (1 obrana), Golubić (17 obrana),Zovko 4 (1), Maruščec 3, Pavković, Gašparović, Tomić 4, Komljenović 3, Miletić 1, Blažek 6, Kajfeš 7 (2), Borković, Stojanov, Mrmić, Stanić

ZAMET: Račić (7 obrana), Šegota, Paurević, Brčić 4, Plahinek 3, Vuković 4, Jerčinović, Havić 11 (7), Tabar 2, Bunić 2, Tus, Bukvić, Mićijević 1 (1), Stakorić, Gavranić, Gugić.

Sedmerci Trešnjevka: 5 (3) Zamet 9 (8)

Isključenja: Trešnjevka: 6 minuta Zamet: 14 minuta

Rukometašice Zameta u utakmici s dva lica na kraju se iz Zagreba vraćaju bez bodova i sa ozlijeđenom Tinom Gavranić. U posljednje četiri minute Zamet je ušao sa dva pogotka viška 25:27, ali su do kraja Riječanke primile četiri, a nisu postigle niti jedan pogodak.

U tom periodu sjajna je bila Josipa Kajfeš s tri pogotka dok je jedan djelo Ane Zovko. U utakmici punoj oscilacija Zamet je u prvoj minuti poveo pogotkom Ivane Vuković. U 6. minuti Tanja Komljenović prvi  je puta donijela prednost zelenima sa Trešnjevke pogodivši za 4:3. Sa dva pogotka u dvije minute Dina Havić vratila je prednost na stranu Zameta (4:5), a fantastično raspolažena vanjska igračica Zameta prvi je puta svojoj ekipi donijela i dva pogotka prednosti. Pogodila je za 7:9 u 20 minuti, a negdje u tim trenucima Zamećanke su ostale bez Tine Gavranić koja je nakon knockouta završila na šivanju u jednoj od zagrebačkih bolnica.

Taj je događaj u mnogome uvjetovao igru izabranica Željka Čaglja. Trešnjevka radi seriju 6:0 i dvije minute prije poluvremena ima 14:10, a četiri pogotka prednosti zadržale su Trešnjevčanke i na poluvremenu (16:12)

Kada je Ana Zovko u 32. minuti pogodila za +6 Trešnjevke (18:12), malo tko je vjerovao u povratak Riječanki. Ipak, u 48. minuti Dina Havić pogodila je za 21:21, a u već spomenutoj 56. i za dva pogotka prednosti, ali nije mogla sama. Susret je završila sa 11 pogodaka, a vratarka Trešnjevke Janja Golubić imala je 17 obrana.