Prva liga rukometašica: Trešnjevci triler u Kutiji šibica, Zamećanke prosule bodove u posljednjim minutama

Srijeda, 16. travnja 2014. 17:30 Napisao/la  SC

Susret 5. kola Lige za prvaka: Trešnjevka - Zamet 23:22 (10:13). Ostaje žaliti za porazom, no i odati priznanje Zamećankama za veliku bitku na zagrebačkom parketu.

Prva liga rukometašica - Liga za prvaka, 5. kolo

TREŠNJEVKA - ZAMET 23:22 (10:13)

Dvorana Kutija šibica, Zagreb. Gledatelja 200.

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru). Nadzornik: Siniša Rudić (Biograd na Moru)

TREŠNJEVKA: Zovko 5 (2), Toth 7, Puljić, Bušić, Komljenović 2, Miletić 4, Žužić (1 obrana), Blažek 1, Kajfež, Jukopila 2, Golubić (14 obrana), Borković 1, Stojanov 1, Bukvić, Mrmić, Stanić

ZAMET: Paurević 2, Plahinek, Jerčinović 2, Gvoić, Tabar, Milošević 6 (1), Toto, Strukar (15 obrana), Bunić 4, Tus, Bukvić, Šegota, Mičijević 5, Stakorić 2 (1), Masnić, Gugić 1

Sedmerci: Trešnjevka 3 (2) Zamet 3 (2)

Isključenja: Trešnjevka 4 minute Zamet 6 minuta

Zamećanke su u susretu petoga kola Lige za prvaka poražene u Kutiji šibica od Trešnjevke. Iako su u 41. minuti imale vodstvo 14:18, do kraja nisu uspjele sačuvati prednost koju su sticale i gradile kroz cijelu utakmicu. U utakmici izjednačenih ekipa Zamećanke su se bolje snalazile, pa su tako vodile kroz gotovo cijelo prvo poluvrijeme, a najviše 8:12, na koncu serije od tri vezana pogotka u 22. minuti. Sve je izgledalo dobro, pa se na predah otišlo s kapitalnom prednosti od tri gola. Počele su RIječanke dobro i u nastavku, Gugić je u 33. minuti pogodila za 11:15, a nakon vodstva 14:18 sve je stalo. Domaće igračice ubacuju u brzinu više, igra se najprije 'gol za gol' sve do 20:22 i pogotka Mičijević, tri i pol minute prije kraja. U zadnjem periodu susreta tri su puta gađale domaćice, a pogodak za pobjedu djelo je Ane Toth.

Trešnjevka je u utakmici imala vodstvo samo dvaput. Na početku je Komljenović pogodila za 1:0, te na kraju Toth za treće slavlje rukometašica Trešnjevke. Zamećankama predstoje još dva gostovanja, nakon Uskrsa igraju tako protiv Lokomotive, pa potom i u Sesvetama, sve do dolaska Podravke za dvadesetak dana. Ostaje žaliti za porazom, no i odati priznanje Zamećankama za veliku bitku na zagrebačkom parketu.