1. liga rukometašica: Koka nakon deset minuta ispitivanja bez problema do pobjede protiv Zamećanki

Nedjelja, 02. listopada 2016. 17:45 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Koka - Zamet 34:29. Posljednje vodstvo gošće su imale u devetoj minuti kada je za 5:4 pogodila Dejana Milosavljević

1. Liga rukometašica - 3. kolo

KOKA - ZAMET 34:29 (17:14)

Arena Varaždin. Gledatelja: 150

Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba Štivica)

Nadzornik: Goran Stojanović (Osijek)

KOKA: Golubić (8+2), Jalušić 4, Balajić, Halili, Varšić, Davidović 1, Jambriško, Masnić 8, Domjan 5, Dominić (1+0), Dragišić 10 (6), Furjan 3, Kontrec, Oštarjaš, Tomić 2, Babić 1.

ZAMET: Strukar (3+0), Paurević 3, Plahinek 5 (2), Židek 1, Miočinović, Tabar 1, Milosavljević 7, Toto 4, Jelenović 2, Bukvić 6 (3), Toskić (1+0), Visković, Kalčić, Dobrić.

Isključenja: Koka: 4 minute (Furjan, Domjan) Zamet: 10 minuta (Paurević 2+2, Plahinek, Miočinović, Bukvić)

Sedmerci: Koka: 6 (6) Zamet: 7 (5)

Iako je put u Varaždin trebao označiti prekretnicu u igri rukometašica Zameta, ona se nije dogodila.

Samo se prvih deset minuta utakmice protiv Koke može ocijeniti pozitivno kada su izabranice Adriane Prosenjak u pitanju.

Povele su riječke rukometašice u dva navrata sa dva pogotka razlike (3:1 i 4:2) i tada se činilo da su pronašle igru koja bi im mogla donijeti bodove.

Posljednje vodstvo gošće su imale u devetoj minuti kada je za 5:4 pogodila Dejana Milosavljević.

Uslijedio je prvi domaći niz od tri pogotka u tri minute za 7:5.

Ines Domjan u 16. minuti prvi puta donosi +3 (10:7), a Ivana Dragišić sa dva uzastopna gola u 20. minuti podiže na pet pogodaka prednosti (13:8).

Bivša igračica Zameta Silvia Masnić u 23. minuti pogodila je za najveću prednost Koke na utakmici (15:9), a do odmora Riječanke su uspjele ponajprije zahvaljujući Elli Bukvić ublažiti zaostatak (17:14).

Zamećanke su bolje ušle i u drugo poluvrijeme, pa su se golovima Mile Toto i Dejane Milosavljević primaknule na minus jedan (17:16) u 33. minuti.

Međutim, Varaždinke su preko raspoloženih Masnić, Domjan i Dragišić uspjele vratiti tri pogotka prednosti sa poluvremena.

Kada je u 46. minuti Suzana Furjan pogodila za 25:21 postalo je izvjesno da će Zamećanke i nakon treće utakmice ostati na bodovnoj nuli.

Konačan rezultat bio je 34:29 za Koku što je donijelo puno novih briga stručnom stožeru Zameta, posebno ako se zna da su vratarke imale ukupno tri obrane.