Rukometaši Zameta svladali vodeću momčad rumunjskog prvenstva na početku mini-priprema

Utorak, 20. siječnja 2015. 16:17 Napisao  Patrik Mršnik

U ponedjeljak su Zamećani ugostili Baiu Mare u prijateljskoj utakmici. Trenutno prvoplasirana, a lani sedma momčad rumunjskog prvenstva na Zametu je izgubila 32:30

Aktivno rade rukometaši Zameta čak i onda kada je klupski rukomet u sjeni reprezentativnog. Dok se na tv-ekranima gledaju pobjede hrvatskih rukometaša na Mundijalu u Katru priprema se proljetni dio sezone, koji će otpočeti sedmog dana veljače gostovanjem u Zagrebu kod Dubrave. Na muškoj polovici dvorane nema velikih novosti. Bojan Lončarić je na rehabilitaciji nakon operacije, drugi Zametov ljevak Ivan Ivković na probi je u inozemstvu. Problem desnog vanjskog ponovno bi tako mogao postati aktualan, pa iz kluba traže adekvatno rješenje.

U ponedjeljak su Zamećani ugostili Baiu Mare u prijateljskoj utakmici. Trenutno prvoplasirana, a lani sedma momčad rumunjskog prvenstva na Zametu je izgubila 32:30, unatoč vodstvu na poluvremenu (12:16). Dakle, snage i želje u Riječana ne nedostaje, bila je to prva provjera u nizu onih koje će se održati do kraja siječnja.

- Bila je to prijateljska utakmica zatvorenog tipa, u kojoj je svaki naš igrač dobio dvadesetak minuta na parketu. Usred smo trenažnog procesa, radi se kvalitetno, a do kraja ovog mini-pripremnog perioda odigrat ćemo još dvije-tri utakmice. Zdravstveni bilten je dobar, nema novih ozljeda što je u ovom trenutku najvažnije, rekao je trener Zamećana Marin Mišković.

Traži Zamet još neko riješenje za popunu kadra, jedno ili dva imena dobro bi došla u kontekstu nastavka borbe za Ligu za prvaka. Zasad je poznato samo da će sljedeći protivnik u pripremama biti Umag, vijest je iz središta riječkog rukometnog premijerligaša.