Premijer liga rukometaša: Zamećani poraženi u Umagu u susretu posljednjeg kola

Srijeda, 30. ožujka 2016. 22:03 Napisao/la  SC

Susret 26. kola: Umag - Zamet 31:28 (18:12). Zamećani su i unatoč porazu već ranije osigurali Ligu za prvaka.

Premijer liga rukometaša - 26. kolo

UMAG - ZAMET 31:28 (18:12)

ŠD Marije i Line. Gledatelja 300

Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba iz Štivice). Nadzornik: Vojo Muslin (Karlovac)

UMAG: Sorić (14 obrana), Buvinić, V. Ravnić 11 (4), Sever, Ružić, Petričević, Bošnjak 6, Sinčić 2, Didić, Stapar 3, Matanović 4, M. Ravnić, Ćosić 3, Beliga, Gorenac 2, Horozović

ZAMET: Hrvatin 3, Martinović 2, Uzelac, Lončarić 4, Stipčić 5, Stojanović 2, Glavaš 4 (1), Lučin (1 obrana), Kovačević 2, Golik, Jelušić 1, Slavić (7 obrana), Valković 1, Grozdek, Majić 2, Miličević 2

Sedmerci: Umag 5 (4) Zamet 1 (1)

Isključenja: Umag - Zamet 4 minute

U posljednjem kolu regularnog dijela sezone rukometaši Zameta poraženi su na gostovanju kod regioanlnog rivala u Umagu rezultatom 31:28. Nisu Riječani imali previše šansi za pozitivan rezultat, domaća se momčad na krilima raspoloženog pucača Valentina Ravnića (11 golova), ali inače riječkog vratara Marina Sorića (14 obrana) držala na distanci u većem dijelu utakmice.

U prvih šest minuta već je bilo 6:1 za domaće, a iako sredinom prvog dijela Zamet vraća na 9:6 zaostatak na poluvremenu iznosi čak šest pogodaka (18:12). U prvih osam minuta nastavka Riječani primaju tek jedan pogodak i dolaze do 19:17, ali domaćini su u završnici opet prisebniji. Ovom je pobjedom Umag i matematički osigurao četvrtu poziciju i natjecanje u Ligi za prvaka. U njoj će sasvim sigurno uz današnje suparnike sudjelovati još Varaždin i Dubrava, uz PPD Zagreb i NEXE, hrvatske predstavnike u regionalnoj SEHA ligi.

U Zametovim redovima najefikasniji je bio Viktor Stipčić s pet pogodaka, a Dino Slavić imao je sedam obrana u koje ulazi i obranjen sedmerac Valentinu Ravniću. Posljednje kolo zaključit će se za vikend, a početkom sljedećeg tjedna Zamećani će doznati svoj raspored u ovosezonskoj Ligi za prvaka koja će krenuti odmah nakon reprezentativne stanke.