Premijer liga rukometaša: Zamećani održali gostima iz Đakova lekciju iz atraktivnosti

Utorak, 22. ožujka 2016. 19:41 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 25. kola: Zamet - Đakovo 41:27 (16:12). Domaćini odigrali novu dobru utakmicu u kojoj su svi sudjelovali, a gotovo svi zabijali pogotke

Premijer liga rukometaša - 25. kolo

ZAMET - ĐAKOVO 41:27 (16:12)

Centar Zamet. Gledatelja 200.

Suci: Davor Lončar i Zoran Lončar (oba Varaždin). Nadzornik: Saša Martinić (Zagreb)

ZAMET: Đurica, Hrvatin 3, Martinović 4 (1), Uzelac, Lončarić 2, Stipčić 4, Stojanović, Glavaš 3 (1), Lučin, Kovačević 4, Golik 2, Jelušić 4, Valković 3, Grozdek 4, Majić 6, Miličević 2

ĐAKOVO: Omazić, Perković 1, Perić 1, Kostić, Lubar 6, Kovač 7 (1), Petrović, Klepo, Tot, Šimić 1, Rotim 1, Zavada, D. Bureš 3, Filipović 2, Kvesić, M. Bureš 5 (3)

Sedmerci: Zamet 3 (2), Đakovo 5 (4)

Isključenja: Zamet 10 minuta, Đakovo 4 minute

Najbolji riječki rukometaši još su ranije osigurali nastup u ovosezonskom izdanju Lige za prvaka. Ipak, to ih nije omelo u naumu da gostima iz Đakova ovoga utorka održe sat rukometa i 'utrpaju' četrdeset i jedan pogodak u svojoj posljednjoj domaćoj utakmici uoči početka borbe s najboljima.

Završilo je 41:27, a dojam je bio da se Riječani nisu - ni oznojili. Jer, igrali su svi, skoro i zabijali (osim Stojanovića i Uzelca). U par riječi - melem za oči, posebno sam kraj utakmice kada je Raul Valković s dva dodavanja do kraja razgalio publiku.

Najprije je košarkaški, iza leđa podvalio za najboljeg strijelca Ivana Majića (38-25), a već u sljedećem napadu na 'cepelin' je bacio Viktoru Stipčiću, koji je onda odbojkaški ubacio loptu preko crte.

Zamet je posebno efikasan bio u cijelom drugom poluvremenu kada je zabio čak dvadeset i pet golova. Gledajući međunarodni rukomet, neke momčadi toliko ne postignu u tijeku cijele utakmice!

U deset minuta orkestar Marina Miškovića zabio je jednaki broj pogodaka. Već u osmoj minuti kod rezultata 8:4 gostujući trener Jerko Pejić okupio je svoje momke na minuti čitanja bukvice, jer do tada su im dvije kontre 'prodali' Matija Golik i Mateo Hrvatin dva se puta dignuo Luka Kovačević.

Ključna figura prvog dijela bio je Petar Jelušić čijim je izlaskom cjelokupna igra domaćih stala u završnom periodu. Od devetnaeste do tridesete minute Zamet je zabio svega dva pogotka pa se od 14:7 stiglo na 16:12, što je za goste koji će se do kraja prvenstva boriti za goli prvoligaški život bilo vrlo prihvatljivo.

Obje su momčadi imale po jedan nerealiziran sedmerac, a Marin Đurica je najefikasnijem gostujućem pojedincu Ivanu Kovaču obranio najstrožu kaznu u 33. minuti. Bio je to impuls više za mladost u redovima domaćih, u igri su u nastavku bili poletarci poput Majića, Martinovića, Grozdeka i vratara Lučina koji će s nekoliko svojih obrana izmamiti pljesak malobrojne, ali probrane domaće publike.

I nakon osam minuta igre u nastavku morao je s minutom odmora reagirati trener Pejić, budući da mu je David Miličević zabio za 21:14 i unatoč problemima s ramenom za koje se uhvatio nakon svog drugog pogotka na utakmici. Neće proći dugo, a Viktor Stipčić će postaviti na 27:17 nakon čega će kola za Đakovčane krenuti još strmoglavije prema visokom porazu.

Zamećani će svoju posljednju obvezu u regularnom dijelu Premijer lige odraditi za deset dana, kada će gostovati kod regionalnog rivala Umaga s kojim će se vrlo vjerojatno susretati još dva puta kroz Ligu za prvaka.