Petak, 18. prosinca 2015. 19:39 Napisao  Patrik Mršnik

Finale: Zamet - Kozala 33:31 (17:16).   Halil Jaganjac postigao čak 17 pogodaka

Suci: Robert Bernobić i Nikša Kalčić. Nadzornik: Dubravko Konjuh (svi Rijeka)

ZAMET: Đurica, Klić, Hrvatin, Uzelac, Lončarić 3, Stipčić 3, Stojanović 7, Glavaš 9 (5), Juričić, Kovačević 3, Golik 3, Jelušić 3, Slavić, Valković 2, Majić

KOZALA: Ćaćan, Dunato, Anić, Lučin 5 (1), Jaganjac 17, Renko 2, Briški 4, Jeličić, Barišić, Grbac, Tomaš, Milih, Bukal 1, Da. Sertić 1, Buneta 1 (1), Dr. Sertić

Sedmerci: Zamet 5 (5) Kozala 4 (2)

Isključenja: Zamet 8 minuta Kozala 8 minuta

Rukometaši Zameta pobjednici su kupa Primorsko-goranske županije za tekuću sezonu. U finalnom susretu izabranici Marina Miškovića bili su bolji od gradskog rivala Kozale rezultatom 33:31 u utakmici koja se igrala u pravom, natjecateljski nabijenom ritmu nametnutom od strane gostiju sa sjevernog dijela grada.

Sastav koji su s klupe predvodili Alen Tomaš i Darko Dunato nije ustuknuo pred trenutno trećeplasiranom momčadi hrvatskog prvenstva pa se krenulo u utakmicu nabijenu tenzijama. Podatak o dva dobivena isključenja Dujma Dunata u 18. minuti susreta govori o pristupu Kozale koja je htjela zapapriti Zametu...

Humanitarni karakter
Zamet i Kozala sudjelovali su u humanitarnoj akciji u pomoći domu za beskućnike Ruže Sv. Franje. Svaki je gledatelj u dvoranu sa sobom mogao ponijeti bilo što od raznoraznih potrepština za pomoć potrebitima. Napunjena su jedna velika kolica koja će u predblagdanskom periodu dobro doći onima kojima je to najpotrebnije.

Nakon deset relativno izjednačenih minuta Zamet je serijom Golika, Jelušića i Glavaša otišao na 9:6, a Kozala se s pet vezanih golova njihovog 'talismana' Halila Jaganjca vratla sa zaostatka od 16:11 do potpunog egala pred sam kraj prvog dijela.

Na kraju gostima niti sedamnaest Jaganjčevih pogodaka nije bilo dovoljno za senzaciju, jer pratili su ga tek Tin Lučin i Matej Briški... Kozali ne ide u prilog ni činjenica da su promašili dva sedmerca, jer je u igri na visok broj golova Zamet uspio slaviti.

Neizvjesno je, međutim, bilo i sredinom drugog poluvremena kada je rezultat stigao na 26:25, ali Zamećani novom serijom 4:0 rezultatsku razliku ipak drže previsokom za sustizanje.

Uz Jaganjca kod Kozale, svidio se danas i Filip Glavaš, nepogrešiv izvođač domaćih sedmeraca koji je uz njih još četiri puta zabio iz igre.

Novu dobru partiju odradio je Jadranko Stojanović, a vratarski učinak nakon Juričića koji je branio do 40. minute podebljao je Marin Đurica.

Muškom rukometu predstoji pauza od svojih četrdesetak dana, s prijelazom siječnja na veljaču sljedeće godine uslijedit će nove natjecateljske obveze.