PRVA HNL

Rijeka pobjedila u zadnjoj domaćoj utakmici ove godine

Subota, 14. prosinca 2019. 17:08 Napisao/la  SC

Riječani u posljednjoj domaćoj utakmici ove godine pobijedili  posljednju momčad lige rezultatom 3:1, Antonio Čolak dvostruki strijelac

Antonio Čolak u zagrljaju suigrača
Antonio Čolak u zagrljaju suigrača Foto: Andrej Turina

Prva HNL - 19. kolo

RIJEKA - VARAŽDIN 3:1

Stadion Rujevica. Gedatelja: 3865

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb) 7

Strijelci: 1:0 Acosty (11), 2:0 Čolak (47), 2:1 Glavica (83-11m), 3:1 Čolak (90+1)

Žuti kartoni: Miličević (30), Escoval (73), Štefulj (90+1)

RIJEKA: Pandur -, Tomečak 6, Župarić 6,5 (90+2 Velkovski -), Escoval 6, Smolčić 6, Capan 6 (76 Lončar -), Pavičić 6,5, Andrijašević 6, Gorgon 6, Acosty 6,5 (63 Murić -), Čolak 7

VARAŽDIN: Nevistić 6, Prce 5, Adžić 5,5, Senić 5,5, Miličević 5 (61 Mehdikhani 6), Tkalčić 5,5, Kolarić 5,5, Roca 5, Posavec 5,5 (46 Glavica 6), Štefulj 5,5, Benko 5 (78 Vuk -)

Nogometaši Rijeke oprostili su se pobjedom od svojih navijača na Rujevici, u posljednjoj domaćoj utakmici ove godine pobijedili su posljednju momčad lige rezultatom 3:1.

Rijeka je igrala nez najavljenog Zorana Kvržića, ozlijeđenih Andreja Prskala i Tibora Halilovića.

Pred vratima je debitirao mladi Ivor Pandur, Dario Župarić odigrao je zadnju utakmicu za Rijeku prije odlaska u SAD.

U 11. minuti Pavičić je ubacio desnom nogome slijeva, u ravni druge vratnica Acosty je nadskočio Miličićevića i glavom loptu poslao u gredu od koje lopta odbila u mrežu - 1:0.

Rijeka je ostvarila rano vodstvo, što je u pravilu uvijek važno u utakmicama protiv slabijih momčadi koje u utakmicama drži samo pozitivan rezultat.

Međutim, Varaždin se u prvom dijelu kroz posjed lopte (53%) nije predstavio kao slabija momčad.

Nakon što je prošlo dvadesetak minuta početnog pritiska Rijeke, igrači Varaždina počeli su dobivati duele i stjecati sigurnost u pas-igri.

Sve su duža postajala razdoblja kontinuiranih napada gostujuće momčadi, ali za mladoga Pandura prave opasnosti nije bilo budući da Varaždinu naočigled nedostaje individualne kvalitete u napadu.

Dojam podređenosti Rijeka je pojačala jalovom igrom u napadu, u 44. minuti Pavičić je okomito po desnoj strani proigrao Acostyja udarac kojega je zapeo u bloku.

Bila je to jedina riječka prijetnja do odmora.

Odmah nakon odmora na vidjelo je izašla razlika u kvaliteti igrača.

U 47. minuti Acosty je opet nadskočio Miličevića u kaznenom prostoru, a Čolak u primanju fizički odbacio Prcu prije nego što se okrenuo prema Nevistiću i loptu zakucao u mrežu uz bližu vratnicu - 2:0.

Opet je Rijeka postignula poogdak odmah na početku poluvremena, čime je trebala steći dodatnu psihološku prednost.

Nije varaždinska momčad mentalno posustala, ali je Rijeka u drugom dijelu kvalitetije kontrolirala utakmicu bez izrazitih prilika.

U 63. minuti Čolak je precizno dubinski proigrao neprimjetnog Andrijaševića, koji je uklizao uz daljnju vratnicu, Nevistić je odbio loptu upućenu iz mrtvog kuta.

U 81. Čolak je udarcem izvana protegnuo Nevistića prije nego što je Varaždin smanjio prednost Rijeke.

U 82. minuti Pavičić je u kaznenom prostoru zakačio Mehdikhanija po nozi, sudac je pokazao na bijelu točku s koje je Glavica svladao Pandura - 2:1.

Varaždin je postigao pogodak iako tijekom cijele utakmice nije stvorio ni jednu izglednu priliku.

Brzo je nestala bojazan da bi Varažadin mogao dignuti ritam nakon pogotka, preslaba je varaždinska momčad da bi mogla dodatno zakomplicrati utakmicu.

Na kraju je zadnji strijelac ove godine na Rujevici postao Čolak.

U 91. minuti Čolak je prvo primio loptu i odigra Anrijaševiću, koji je utrčao u kazneni prostor i snažno udario po lopti, Nevistić je loptu odbio točno u noge natrčalom Čolaku koji nije imao težak posao zatresti mrežu - 3:1.

Rijeka u srijedu u Maksimiru protiv Dinama igra zaostalu utakmicu 6. kola.